dekoracyjne diypapierowe diy

Diament DIY – geometryczna figura z papierowych słomek

Z czasów liceum dobrze pamiętam lekcje matematyki i przerabianie geometrii. Czułam się wtedy wyjątkowo, bo jako jedna z niewielu rozumiałam geometrię przestrzenną. Nie dość, że bez problemu w mojej głowie układały się wszystkie boki, ściany i wymiary wielokątów, to sprawnie wykonywałam modele przy pomocy linijki, ołówka, nożyczek i kleju. I jeszcze dobijałam wszystkich tym, że malowałam figury odręcznie, zachowując odpowiednie proporcje. Pewnie też dlatego dzisiaj nie mam problemu z projektowaniem mebli i wszelkich przeróbek – czuję, że urodziłam się z darem wyobraźni przestrzennej. Mogę teraz używać tej wiedzy do tworzenia bloga i bardzo ułatwia mi to pracę. Teraz mała prezentacja, jak zrobić przestrzenny diament DIY, czyli geometryczną figurę z papierowych słomek.

Diament diy

Jak zrobić diament DIY?

Przerywnik

Materiały:

  • papierowe słomki
  • nożyczki
  • klej na gorąco
  • szablon heksagonu

PrzerywnikDiament diy 3

Przycinam słomki.

Diament diy 4

Moje długości słomek to: 20 cm, 11 cm, 9 cm i 6 cm. Przygotowałam po 6 słomek z każdej długości (łącznie 24 sztuki).

Diament diy 5

Zaczynam od słomek 9 cm, które muszę jeszcze przyciąć pod delikatnym skosem, aby idealnie pasowały do siebie.

Diament diy 6

Na wydrukowanym szablonie sześciokąta kleję słomki pod odpowiednim kątem.

Diament diy 7

Kleję kolejny większy heksagon ze słomek o długości 11 cm (przyciętych pod skosem).

Diament diy 8

W kolejnym kroku łączę dwa heksagony najkrótszymi słomkami. Tych nie trzeba przycinać pod skosem.

Diament diy 9

Najdłuższe słomki przycinamy pod skosem i przyklejamy do większego sześciokąta.

Diament diy 10

Tworzymy z nich stożek.

Diament diy 11

I mamy DIY ze słomek papierowych!

Diament diy

Taki papierowy diament DIY to świetna alternatywa dla drogich pudełek ze szkła i stali. Dekoracja, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Diament ze słomek może być nawet żyrandolem lub ozdabiać biurko czy półkę. Myślę, że znajdziecie mnóstwo zastosowań dla tego typu geometrycznej figury z cyklu „zrób to sam”.

 

Zobacz także:

07 018 Sunburst miriror diy 0 019
Podziel się...
62
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
  • ślicznie wygląda! I w sumie jest całkiem proste do zrobienia, ekstra DIY! :)

  • cudo! i te słomki przepiękne :)

  • Najbardziej podobają mi się te słomki :) Ale nawet nie pytam skąd są, i nie myślę, co mogłabym z nimi zrobić. Pracownia po sufit z projektami czeka:) Ściskam!

  • Ładny :) zrobiłabym sobie w innym kolorze ;)

  • Twoje zabawy ze słomkami i klejem spowodowały, że doznałam oświecenia i skleciłam sobie słomkowe domki w skandynawskim stylu. Wcześniej łączyłam takie geometryczne formy za pomocą sznurka i cokolwiek co nie było trójkątem, traciło kształt. Dzięki Kochana :* https://umamusimuminka.pl/2016/08/03/druciany-domek-w-skandynawskim-stylu-diy/

  • No ślicznie i to w dodatku ze słomek… wow. Dobrze, że się tutaj znalazłam, bo brakowało mi już pomysłów na udekorowanie czymś mieszkania, a lubię zajęcia manualne na odstresowanie :)

Simple Share Buttons