dla dzieci diy

3 zabawy diy ze słomek do picia

Znudzone dzieci, chore dzieci są marudne i mogą nas zamęczyć we własnym domu. Ile razy słyszeliście od swojego dziecka “Mamo, Tato nudzę się”? Moi synowie często nadużywali tego sformułowania. Wtedy zaczynało się kombinowanie jakiegoś zajęcia dla dzieci, bo przecież w domu trzeba posprzątać, ugotować i zrobić wiele, wiele innych rzeczy, a z dzieckiem uczepionym do nogi po prostu ciężko się odkurza, czy myje okna. Moja pomysłowość wchodziła na wyższy poziom, aby zająć jakoś dzieci, czymś, co mam w domu, ale nie jest zabawką, bo te przecież się znudziły. Przerabiałam budowanie “bazy” w pokoju z krzeseł, kocy i poduszek, robienie naszyjników z makaronu, robienie wyklejanek z gazety, itd. Chociaż moje dzieci już są duże, to mi nadal przychodzą pomysły do głowy na zabawy z dzieciakami. Tym razem zwykłe słomki natchnęły mnie do diy. Przygotowałam zatem 3 zabawy diy ze słomek plastikowych.

3 zabawy diy ze słomek 0

Poznaj 3 zabawy diy ze słomek.

1. Harmonijka ze słomek dla małego muzyka

To będzie najpierw fajna zabawa z przygotowania zabawki, a później rozrywka w grę na słomkowej harmonijce. Przy okazji podpowiem, że jest to też zabawa logopedyczna dla dzieci z wadami wymowy. Dmuchanie w słomki wydłuża oddech, co pomaga przy wadach mowy.

Potrzebujemy tylko słomek i kleju. Ja użyłam kleju na gorąco.

Zaczynamy od przycięcia słomek. Ja zrobiłam to ukośnie.

Harmonijka ze słomek 1

Kleimy je od najmniejszej do największej.

Harmonijka ze słomek 2

Na takiej harmonijce można świstać i świstać, bo rzeczywiście wydaje dźwięki od najwyższego do najniższego i odwrotnie.

Harmonijka ze słomek

 

2. Labirynt ze słomek

To będzie hit. Labirynty w różnych wersjach można kupić w sklepie, ale po co? Szczególnie że szybko się dzieciakom znudzą. Taką zabawkę zrobimy sami ze słomek. Dodatkowo uczy motoryki i rozwija zmysł równowagi u dziecka.

Potrzebujemy tylko: wieczka od pudełka (np. od butów), klej (najlepszy na gorąco), słomki, kolorowy papier, kulka.

Labirynt ze słomek 1

Na początku wyznaczam bramki kolorowym papierem i docinam słomki, aby dopasować wstępny zakres labiryntu.

Labirynt ze słomek 2

Potem wszystko przyklejam na stałe.

Labirynt ze słomek 3

Wrzucamy kulkę do labiryntu i musimy wbijać bramki. 

Labirynt ze słomek

 

3.  Haftowany obrazek

To będzie dobra zabawa, ale przy okazji nauka. Po pierwsze uczy samodzielności, a w przyszłości pozwoli przyszywać guziki i doskonali motorykę dziecka. 

Potrzebujemy: kartkę techniczną, kordonek lub mulina, igła cerówka, kolorowe słomki.

Haftowany obrazek 1

Rodzic przygotowuje wzór do haftowania, robiąc dziurki igłą w kartce. Możemy sobie wydrukować coś z internetu na wzór. Złożyć dwie kartki razem i robić dziurki w istotnych miejscach.

Haftowany obrazek 2

Potem już pociecha sama nadziewa słomki na mulinę i tworzy obrazek.

Haftowany obrazek 3

Bardzo fajna zabawa, którą można połączyć ze zrobieniem laurki na przykład dla babci.

Haftowany obrazek

Jak widać, w domu można zaleźć przedmioty, które mogą posłużyć do kreatywnej zabawy w czasie deszczu, choroby malucha, czy wszechogarniającego znudzenia naszej pociechy. Zabawy diy ze słomek oprócz rozrywki, wspierają też rozwój dziecka. Wypróbujcie przy najbliższej okazji.

 

Zobacz także:

Stragan-do-zabawy-11Papierowy-tort-Twoje-DIYKredki ludziki legoKuchnia do zabawy
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons