dla dzieci diydrewniane diy

Metamorfoza dziecięcej sypialni. Ścianka wspinaczkowa DIY 3/3 – Bricometamorfozy #3

ścianka wspinaczkowa

W pierwszym odcinku metamorfozy dziecięcej sypialni, razem z Wieśkiem, pokazaliśmy Wam, jak można fajnie odmalować dziecięcy pokój w motywie górskim bez konieczności przemalowywania całej powierzchni ścian, dodatkowo uszyłam także poduszki w kształcie gór – TUTAJ znajdziecie pierwszą część. W drugim odcinku tego cyklu pokazaliśmy Wam, jak zrobić łóżko tipi – TUTAJ znajdziecie drugą część. Dzisiaj, w ostatniej części tego cyklu, pokażemy coś wyjątkowego – przed Wami ścianka wspinaczkowa DIY!

Ścianka wspinaczkowa DIY 

Krok 1

Do zrobienia ścianki wspinaczkowej przydadzą Ci się: płyta sklejka, specjalne kamienie do ścianek wspinaczkowych, kilka wkrętów i trochę sprzętu. Pierwszy krok to wyznaczenie miejsc, w których zamontujesz kamienie – możesz zaznaczyć miejsca ołówkiem albo lekko je nawiercić. Montując kamienie na ściance pamiętaj o tym, żeby uwzględnić wzrost dziecka, żeby zabawa była dla niego odpowiednim wyzwaniem.

Krok 2

W wyznaczonych wcześniej punktach nawierć otwory – dla ułatwienia warto sobie ponumerować kamienie i dziurki, żeby nie trzeba wszystkiego planować od nowa, kiedy zdemontujemy kamienie do malowania ściany. 

Krok 3

Do zamontowania kamieni użyj porządnych śrub z nakrętkami pazurkowymi – koniecznie zobacz na filmie jak działają!

Krok 4

Teraz czas na zamontowanie płyty – nawierć otwory na rogach oraz przymocuj ją do ściany. 

Krok 5

Na suficie zamontuj asekurujący uchwyt, który będzie pomagał dbać o bezpieczeństwo młodego wspinacza. 

Krok 6

Kiedy ścianka jest przymocowana do ściany to czas na malowanie! Powtórz etapy z pierwszego odcinka, ale tym razem na płycie.

Krok 7

Następny krok to ponowne zamontowanie uchwytów – numerki Ci to zadanie ułatwią. Na podłodze przed ścianką położyliśmy cienki materac, który zmiękczy jakiś większy zeskok ze ścianki. 

ścianka wspinaczkowa

ścianka wspinaczkowa

ścianka wspinaczkowa

Metamorfoza jest zakończona – wreszcie możecie zobaczyć efekt końcowy! Kosztowało nas to dużo pracy i energii, ale rezultat jest świetny! Mieszkaniec pokoju również wniebowzięty, wiec tym nam milej, że mogliśmy tę metamorfozę dla niego zrobić!

Koniecznie śledźcie mój profil na Instagramie – tam na bieżąco informuję o moich szalonych pomysłach. Zapraszamy także na kolejne metamorfozy z Wieśkiem! Obserwujcie kanał Bricomarché z pasją, żeby niczego nie przegapić!

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons