dla dzieci diyRady nie od parady

5 trików na bezpieczeństwo małego ucznia

Powrót dzieci do szkoły jest ekscytujący na wiele sposobów. Jedni się boją i stresują, a drudzy biegną do szkolnej ławki w podskokach, bo po prostu ją lubią. Rodzice też przeżywają rozpoczęcie roku szkolnego – naszą rolą jest jak najlepiej przygotować do tego dziecko. Oprócz kanapek i owinięcia zeszytów mamy obowiązek pomyśleć o bezpieczeństwie naszego dziecka w szkole i w drodze do niej. O czym warto pomyśleć? Poznajcie 5 trików na bezpieczeństwo małego ucznia i nasze prawo do dobrowolnego ubezpieczenia dziecka.

bezpieczenstwo-malego-ucznia-5Przerywnik

5 trików na bezpieczeństwo małego ucznia

1. Aby buty się nie ślizgały

Dzieciaki uwielbiają biegać na przerwach. Ile razy byłam w szkole po moje dzieci, tyle razy widziałam ten sam scenariusz. Dzwonek i nagle wszystkie drzwi klas otwierają się naraz, a dzieci jak szalone wybiegają na korytarz. Łatwo wtedy o stłuczkę, upadek i wpadnięcie w poślizg. Aby tego uniknąć, warto dziecięce buty dodatkowo podkleić na podeszwie „kropkami” gorącego kleju.

bezpieczenstwo-malego-ucznia

 

2. Numer telefonu do mamy na bransoletce lub breloczku

Nie każdy pierwszoklasista jest w stanie zapamiętać numer telefonu do mamy, a różne sytuacje mogą się zdarzyć w drodze do szkoły czy w czasie powrotu do domu. Razem wykonajcie biżuterię: dla dziewczynki bransoletkę na rączkę, a dla chłopca breloczek. Koraliki z cyferkami będą układały się w numer telefonu do mamy.

bezpieczenstwo-malego-ucznia-3

 

3. Buty na dobrej nóżce

Maluchy często mają kłopot z odróżnieniem, który but to lewy, a który prawy. Ba! One jeszcze po prostu nie wiedzą, co to prawa i lewa strona, więc buty wydają im się takie same. Nie raz i nie dwa widziałam w szkole, jak dziecko przez cały dzień biegało w odwrotnie założonych butach. Wtedy nietrudno o potknięcie się o własne nóżki i upadek. Mój syn stracił w szkole ząb, a właściwie pół górnej jedynki. Możemy dziecku ułatwić dobre wkładanie butów – wystarczy wkleić do środka dużą naklejkę przeciętą na pół i nauczyć malucha, że naklejka musi być cała, kiedy buty stoją koło siebie, więc tak należy je włożyć.

bezpieczenstwo-malego-ucznia-1

 

4. Bezpieczeństwo w drodze do szkoły

Wiele dzieci mieszkających na wsi pod miastem musi dojść do szkoły lub autobusu szkolnego, a droga wcale nie jest do tego przygotowana. To my zadbajmy o zabezpieczenie dziecka w tej drodze. Kamizelka odblaskowa, odblaski na nogawce spodni i zawieszone na plecaku to konieczność.

bezpieczenstwo-malego-ucznia-2

 
5. Tatuaż z numerem telefonu do mamy

Wyjścia do kina czy teatru, biwaki to część szkolnych zajęć. Nikt nie chce zakładać takiej opcji, ale dzieciom zdarza się… zagubić. Wystarczy kupić papier do drukowania tatuaży i wydrukować nasz numer telefonu oraz nakleić dziecku na rączkę przed wyjściem na wycieczkę. Tatuaż sprawdzi się również na basenie. Lepiej dmuchać na zimne!

bezpieczenstwo-malego-ucznia-4

 

Pamiętajmy też o ubezpieczeniu naszych dzieci!

Wiecie, że jako rodzice nie musimy płacić za ubezpieczenie w szkole? Przez wiele lat nie wiedziałam o tym, że szkolne ubezpieczenie jest dobrowolne. Zawsze to było tak przedstawiane, że musimy wykupić grupowe ubezpieczenie w szkole, a w zasadzie nie było wiadomo nawet, na jakich było ono warunkach. Potem dopiero zrobiło się głośno, że dyrektorzy dogadują się z ubezpieczycielami, kierując się wysokością darowizny dla szkoły, a nie dobrem naszych dzieci.

Ubezpieczenie NNW nie jest obowiązkowe, więc nikt nie może go od nas wymagać, oczekiwać dostarczenia polis, kopii dokumentów czy zaświadczeń. Na pewno jednak nie powinniśmy z niego zrezygnować.

Aby nie tracić czasu i pieniędzy, ubezpieczenie warto kupić przez internet – 10 minut w zupełności wystarczy na wypełnienie wniosku i opłacenie polisy. Zajrzyjcie na stronę swiadomy-wybor.com. Wcześniej oczywiście należy przeanalizować dokładnie proponowany zakres ubezpieczenia. Przykład: składka u dwóch ubezpieczycieli podobna, ale jeden za pobyt dziecka w szpitalu wypłaca pieniądze już od pierwszego dnia, a drugi dopiero od czwartego. Wartość wypłacanych środków też jest różna – jeden daje 100 zł za dzień, inny przelicza to na procenty. Warto się temu spokojnie przyjrzeć.

Kupując polisę poprzez stronę swiadomy-wybor.com, dostajemy 10% zniżki, co na początku roku szkolnego nie jest bez znaczenia. Kod rabatowy 00001 na swiadomy-wybor.com może zostać wykorzystany również przez przyjaciół, rodzinę i znajomych!

Jeśli nie chcieliśmy rozpoczynać sporu na zebraniu i jednak zapłaciliśmy składkę w szkole, to zamiast pluć sobie w brodę, możemy dziecko doubezpieczyć – to nie jest duży koszt, a przynajmniej mamy pewność, że ubezpieczenie spełnia nasze oczekiwania.

Osobiście staram się tak zabezpieczyć wszelkie sytuacje, aby moje dzieci były bezpieczne. Nieważne, czy są małe, czy duże. Cały czas musimy czuwać, bo – jak wiadomo – zagrożeń jest sporo. Mam nadzieję, że moje triki pomogą Wam dobrze przygotować dzieci do samodzielnego startu w szkole.

 

Przerywnik

Post przygotowany we współpracy z portalem direct.money.pl

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

10 komentarzy

  1. No to w takim pakiecie nie ma co się martwić o dziecko. Mamy powinny być bezpieczniejsze, a maluchy mają niezakłóconą zabawę bez konieczności dostosowywania się do zakazów :).

  2. Super pomysły, ale na tatuażu lepiej żeby nie było imienia dziecka, wystarczy numer telefonu. Z tym idzie niebezpieczeństwo, że jakiś “wujek” wzbudzi zaufanie dziecka, mówiąc do niego po imieniu.

  3. Dobry pomysł ze świadomym wyborem ubezpieczenia dla dziecka. Wcześniej warto przeanalizować oferty w Internecie i dopiero później podjąć decyzję.
    Pomocne są strony www poświęcone ubezpieczeniom w szkole, takie jak nwucznia.pl

Leave a Response

Simple Share Buttons