drewniane diymeblowe diy

Metamorfoza komody IKEA Rast

Ostatnio pokazywałam przeróbkę starego stolika IKEA Lack, bardzo Wam się spodobała. Tym razem zabrałam się do nowej komody IKEA Rast. Do letniej sypialni potrzebowałam małej komody na bieliznę. Tania komoda Rast jest w stanie surowym, więc samemu można jej nadać odpowiedni ton i charakter. Zebrałam kiedyś 33 metamorfozy IKEA Rast i sama miałam nadzieję, że w przyszłości dorzucę swój pomysł. Nie będzie to nic skomplikowanego, ot, takie pomalowanie i dopasowanie mebla do domku letniskowego, ale może natchnie to kogoś z Was do działania.

Metamorfoza komody rast 1

Metamorfoza komody IKEA Rast

Przerywnik

Materiały:

  • komoda IKEA Rast
  • Śnieżka Supermal biała i niebieska
  • pędzel 
  • taśma malarska

Przerywnik

Jeżeli macie nową komodę, to polecam nie skręcać jej do końca. Można wtedy dokładnie pomalować cały korpus. U mnie w ruch poszła biel.

Metamorfoza komody rast 3

Szuflady również pomalowałam na biało, a dwie zostały z przodu czyste.

Metamorfoza komody rast 4

Często mnie pytacie, ile warstw farby potrzeba. Tyle, aż będziecie zadowoleni z efektu. Czasami wystarczą dwie warstwy, a niekiedy trzeba pomalować 3–4 razy. 

Dwie szuflady okleiłam taśmą malarską, a ich fronty pomalowałam na niebiesko.

Metamorfoza komody rast 5

Niebieski kolor złapał tak ładnie już za pierwszym razem. Drugą warstwę dałam dla pewności.

Metamorfoza komody rast 6

Gałki też nabrały koloru.

Metamorfoza komody rast 7

Całości pozwoliłam porządnie wyschnąć przed złożeniem. Tu muszę pochwalić Śnieżkę Supermal – bardzo szybko wysycha i świetnie się nią maluje.

Metamorfoza komody rast 8

Gdy całość już dobrze wyschnie, można włożyć szyny do szuflad i nakręcić gałki. 

Metamorfoza komody rast 9

Mój pomysł polegał na tym, by wpasować komodę w morski styl domku letniskowego. Dlatego postawiłam na biel i niebieski oraz naprzemienne pasy szuflad. Jak widać, komoda idealnie się zgrała z fotelami, a także z zasłonkami na oknach. Metamorfoza komody IKEA Rast udała się po mojej myśli.

 

Zobacz także:

 Szafka-na-buty-ze-skrzynek 009 025 126
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons