dekoracyjne diyRady nie od parady

Jesienny bukiet – sposób ułożenia kwiatów w misce

Powoli wkraczam w jesienne klimaty, a moje kolejne DIY idealnie się w to wpasowuje. Zrobiłam jesienny bukiet i pokazuję sposób ułożenia kwiatów w misce. Trochę inaczej wyglądają kwiaty w wazonie, a zupełnie inaczej można je wyeksponować w misce. Mam trik na to, jak wypełnić całą miskę kwiatami, aby doskonale się w niej ułożyły. Taka kwiatowa miska świetnie sprawdza się na stole, bo jest dość niska i nie zasłania nam rozmówców. Kwiaty w wazonach raczej nam w tym przeszkadzają. Jeśli poznacie sposób ułożenia kwiatów w misce, z pewnością sami będzie tak układać kwiaty.

sposob-ulozenia-kwiatow-w-misce

Sposób ułożenia kwiatów w misce

przerywnik

Materiały:

  • kwiaty
  • miska
  • taśma, np. malarska
  • nożyczki

przerywniksposob-ulozenia-kwiatow-w-misce-1

Wykorzystałam taśmę malarską, aby okleić miskę. 

sposob-ulozenia-kwiatow-w-misce-2

Na misce musi powstać szachownica z taśmy. Trochę się obawiałam, czy taśma da radę, ale bardzo mnie zaskoczyła. Doskonale się w tym wypadku sprawdza.

sposob-ulozenia-kwiatow-w-misce-3

Zaczęłam układać kwiaty, wkładając je w przestrzenie między taśmą. 

sposob-ulozenia-kwiatow-w-misce-4

Wydawałoby się, że taśma nie załatwi sprawy – okazuje się, że ten sposób jest genialny, a kwiaty doskonale się układają.

sposob-ulozenia-kwiatow-w-misce-5

Kwiaty muszą być przycięte na różnych wysokościach – dzięki temu ładnie ułożą się w półkole.

sposob-ulozenia-kwiatow-w-misce-6

Oczywiście wlewam wodę do miski. 

sposob-ulozenia-kwiatow-w-misce-7

sposob-ulozenia-kwiatow-w-misce

Użyłam kilku słoneczników i kwiatów w kolorystyce jesiennej, jednak każde kwiaty nadają się do tego typu dekoracji. Taka miska doskonale wygląda na stole, a kwiaty rzeczywiście nie zasłaniają nam rozmówcy po drugiej stronie stołu. To jest wielki plus takiej kwiatowej dekoracji. Kilka kwiatowych misek świetnie udekoruje długi stół na różnego typu przyjęciach – od wesela po przyjęcia komunijne. Jeśli jeszcze dodamy z tego wpisu 3 kwiatowe dekoracje na stół, to mamy całe przyjęcie udekorowane.

To może Cię zainteresować:

wianek z kwiatow 11bizuteria DIY w stylu Boho 2Wrzosowe serce 2placki jogurtowe 2
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons