dla dzieci diysmaczne diy

By niejadek zjadł obiadek

Czy każdy posiłek Twojego dziecka to próba sił? Czy jego brak apetytu spędza Ci sen z powiek. Dla wielu rodziców i ich dzieci czas posiłku to koszmar. Na szczęście jest sposób na to, by przekonać małego niejadka do jedzenia ze smakiem! Po pierwsze przygotowuj posiłki z dzieckiem, a po drugie kreatywnie podawaj jedzenie. Dzieci jedzą oczami i jeżeli kanapka na śniadanie będzie wyglądała jak ulubiony bohater z kreskówki, to jest duża szansa, że cała zniknie. Podpowiadam, jak przygotować kolorowe i zachęcające posiłki!

by nie jadek zjadl obiadek

 

Śniadanie

Kanapka przebrała się za sympatycznego Pana Gąbkę. Wystarczyło żółty ser dociąć na kształt SpongeBoba. Z jajka zrobić mu oczka, a z oliwki źrenice i rzęsy. Szynka uzupełnia uśmiech kanapki.

Kanapka spongebob

 

Drugie śniadanie

Smaczne owoce mogą zmienić się w lwa. Użyj do tego plastra ananasa, mandarynek, plasterków banana, jagód i kawałka marchewki, a ze skórki z zielonego jabłka wytnij wąsy.

Owocowy lew

 

Obiad

Makaron świderki z sosem neapolitano to dobry materiał na czuprynę króla sawanny. Okrągły plasterek żółtego sera, dwie rodzynki i truskawka będą pyskiem lwa.

3

 

Podwieczorek

Prosty do przygotowania naleśnik, czyli amerykański pancake lub omlet może zmienić się w słoneczko. Promienie powstaną z truskawek, oczy z jagód, a uśmiech z czekoladowych kulek.

4

 

Kolacja

Na kolację proponujemy oczywiście coś, co kojarzy się z nocą. Przygotuj kanapkę-sowę. Żółty ser, jajeczne wielkie oczu, ogórkowe skrzydełka, oliwki i marchewka, z których jest dziób, piórka i pazury – i proszę – sowa jak malowana!

5

Spróbujcie trochę pobawić się jedzeniem i tworzyć niebanalne posiłki dla dzieci. Przykłady powyżej nie wymagają dużych nakładów pracy i czasu na przygotowanie. Możecie być mile zaskoczeni, jak Wasz szkrab zje słoneczko czy lwa z apetytem. Dzieci odkrywają świat różnymi zmysłami, więc dajmy im taką możliwość, aby z uśmiechem poznawały nowe wrażenia.

Smacznego!

 

Przerywnik

Post przygotowany przy współpracy z portalem dajemyrade.pl

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons