dla dzieci diyhalloweenowe diy

5 przekąsek na halloween

Halloween to takie wdzięczne święto w kalendarzu diy, a w Polsce robi się coraz bardziej popularne. Wycinamy dynie, coraz częściej się przebieramy i robimy straszne imprezy w halloweenowym stylu. Specjalnie na taką okazję przygotowałam 5 przekąsek na halloween, aby zabawa była jeszcze lepsza, a jedzenie i napoje pasowały do charakteru naszej imprezy. Dzieciaki też ucieszą się z takich fajnych smakołyków. 

5 przekasek na halloween

To zaczynamy od pierwszego pomysłu na:

 

Dyniowe głowy 0

Dyniowe głowy 5

Pomysł polega na imitacji dyniowej głowy z mandarynki, a żelkowe węże mają udawać robaki z mózgu. Wiem, jak to brzmi, ale wygląda genialnie.

Przygotuj mandarynki, nóż, łyżeczkę i żelki. Mandarynce obcinamy górę i łyżeczką dokładnie wyciągamy cały miąższ tak, aby została sama skórka. Wycinamy małe oczy, a nawet buźkę tak jak w dyni. Do środka wkładamy żelki, aby częściowo z dyniowej głowy wystawały.

Dyniowe głowy 7

 

Halloweenowy koktajl

Halloweenowy napój

Genialny, pomarańczowy, lekko gazowany koktajl z bitą śmietaną. Możliwe, że to połączenie Was zdziwi, ale jak spróbujecie, to stwierdzicie, że to jest pyszny napój. Myślę, że tak smakuje piwo kremowe z Harrego Pottera.

Do przygotowania halloweenowego koktajlu potrzebujemy: zmrożonego soku pomarańczowego, fanty, bitej śmietany, a do ozdoby szklanki kolorowej posypki. Zaczynamy od pomoczenia brzegu szklanki, a następnie wkładamy ją w kolorową posypkę, która przyklei się nam do szkła.

Halloweenowy koktajl 1

Teraz delikatnie wlewamy zmrożony pomarańczowy sok, a do niego dolewamy Fantę. Całość wykańczamy górą bitej śmietany. 

Halloweenowy koktajl 2

 

Ciasto czarownicy

Ciasto czarownicy

Na każdej imprezie musi być ciasto, ale na halloweenowej serwuje się ciasto czarownicy. Ja upiekłam murzynka, ale jego dekoracja jest dość niezwykła.

Do dekoracji ciasta potrzebujemy: cukru pudru, zielonego barwnika, mleka, słomek papierowych najlepiej w paski i kawałka sztywnego czarnego papieru. Ciasto kroimy na kostki, z cukru pudru, barwnika i odrobiny mleka robimy gęsty lukier i polewamy każdy kawałek, aby zrobiły się zacieki na bokach. Z papieru wycinamy pantofle czarownicy, tniemy słomki na mniejsze kawałki i nacinamy na górze, aby wcisnąć buty. Słomki wbijamy w ciasto.

Ciasto czarownicy 0

 

Dyniowy popcorn

Dyniowe kubki 0

Popcorn jest obowiązkowy na halloweenowym party, ale podać go trzeba stosowanie do okazji, więc zrobimy mu kubki z dyniową miną.

Potrzebujemy papierowe kubki, papier samoprzylepny pomarańczowy i czarny, opcjonalnie trochę wstążki i papierową słomkę. Kubek oklejamy pomarańczowym papierem, a z czarnego wycinamy oczy, nos i szczerbaty uśmiech. Pojemniki dekorujemy kawałkami wstążki i papierową słomką. Wsypujemy popcorn z górką.

Dyniowe kubki 3

 

Bananowe duchy 6

Bananowe duchy

Straszna impreza, a na niej na pewno pojawią się duchy. Te będą słodkie i można się z nimi rozprawić w jeden sposób. Zjeść z apetytem.

Wystarczą banany, biała polewa i kawałek czarnego marcepanu, plus patyczki do lodów. Rozpuszczamy polewę i nią polewamy połówki bananów. Nasze duchy wykańczamy marcepanowymi oczami i otwartą buzią.

Bananowe duchy 5

Ja się najadał przy przygotowywaniu tych 5 przekąsek na halloween. Od razu poczułam ten wyjątkowy nastrój, a same przekąski wyglądają genialnie. Teraz wystarczy odpowiednio się przebrać, przygotować przekąski i bawić się na halloweenowej imprezie.

 

Zobacz także inne diy:

0

16
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

18 komentarzy

  1. Zewsząd tyle inspiracji, a mi jakoś cały czas nie wiedzieć czemu nie po drodze z tym Halloween. No ale postęp jest, bo na blog zawitała dynia :))) Może za rok skuszę się na przyjęcie??? Będę wtedy wiedziała gdzie szukać pomysłów na menu :)

  2. Szanowna Pani, uważam, że podążanie za celtyckimi tradycjami w naszym kręgu kulturowym jest co najmniej śmieszne, a tak naprawdę wręcz zatrważające. Nie wiem, czy zdaje Pani sobie sprawę ale w Polsce obchodzimy dzień Wszystkich Świętych i nie ma on nic wspólnego z kultem śmierci, propagowanym bardziej lub mniej świadomie poprzez halloween.
    Nawet jeśli byłaby Pani ateiską to tym bardziej obchodzenie takiego “święta” pokazuje tylko jak bardzo zagubiła Pani swoją polską tożsamość (chyba, że Pani polką nie jest).
    Odrębny aspekt to związane z halloween propagowanie brzydoty, bo wartość estetyczna wszystkich “gadżetów” jest najczęściej bliska urodzie wysypiska śmieci.

    Pozdrawiam i polecam się zastanowić nad Tym, co Pani zamierzać prezentować na tym blogu, bo bardzo wyraźnie kłóci się obecna tutaj również tematyka Świąt Bożego Narodzenia z powyższym Pani wpisem.

    W żadnym wypadku nie piszę tego komentarza złośliwie, a jedynie zachęcam do głębszej refleksji, w którą stronę tak naprawdę chce Pani podążać.

Leave a Response

Simple Share Buttons