dla dzieci diyhalloweenowe diy

5 przekąsek na halloween

Halloween to takie wdzięczne święto w kalendarzu diy, a w Polsce robi się coraz bardziej popularne. Wycinamy dynie, coraz częściej się przebieramy i robimy straszne imprezy w halloweenowym stylu. Specjalnie na taką okazję przygotowałam 5 przekąsek na halloween, aby zabawa była jeszcze lepsza, a jedzenie i napoje pasowały do charakteru naszej imprezy. Dzieciaki też ucieszą się z takich fajnych smakołyków. 

5 przekasek na halloween

To zaczynamy od pierwszego pomysłu na:

 

Dyniowe głowy 0

Dyniowe głowy 5

Pomysł polega na imitacji dyniowej głowy z mandarynki, a żelkowe węże mają udawać robaki z mózgu. Wiem, jak to brzmi, ale wygląda genialnie.

Przygotuj mandarynki, nóż, łyżeczkę i żelki. Mandarynce obcinamy górę i łyżeczką dokładnie wyciągamy cały miąższ tak, aby została sama skórka. Wycinamy małe oczy, a nawet buźkę tak jak w dyni. Do środka wkładamy żelki, aby częściowo z dyniowej głowy wystawały.

Dyniowe głowy 7

 

Halloweenowy koktajl

Halloweenowy napój

Genialny, pomarańczowy, lekko gazowany koktajl z bitą śmietaną. Możliwe, że to połączenie Was zdziwi, ale jak spróbujecie, to stwierdzicie, że to jest pyszny napój. Myślę, że tak smakuje piwo kremowe z Harrego Pottera.

Do przygotowania halloweenowego koktajlu potrzebujemy: zmrożonego soku pomarańczowego, fanty, bitej śmietany, a do ozdoby szklanki kolorowej posypki. Zaczynamy od pomoczenia brzegu szklanki, a następnie wkładamy ją w kolorową posypkę, która przyklei się nam do szkła.

Halloweenowy koktajl 1

Teraz delikatnie wlewamy zmrożony pomarańczowy sok, a do niego dolewamy Fantę. Całość wykańczamy górą bitej śmietany. 

Halloweenowy koktajl 2

 

Ciasto czarownicy

Ciasto czarownicy

Na każdej imprezie musi być ciasto, ale na halloweenowej serwuje się ciasto czarownicy. Ja upiekłam murzynka, ale jego dekoracja jest dość niezwykła.

Do dekoracji ciasta potrzebujemy: cukru pudru, zielonego barwnika, mleka, słomek papierowych najlepiej w paski i kawałka sztywnego czarnego papieru. Ciasto kroimy na kostki, z cukru pudru, barwnika i odrobiny mleka robimy gęsty lukier i polewamy każdy kawałek, aby zrobiły się zacieki na bokach. Z papieru wycinamy pantofle czarownicy, tniemy słomki na mniejsze kawałki i nacinamy na górze, aby wcisnąć buty. Słomki wbijamy w ciasto.

Ciasto czarownicy 0

 

Dyniowy popcorn

Dyniowe kubki 0

Popcorn jest obowiązkowy na halloweenowym party, ale podać go trzeba stosowanie do okazji, więc zrobimy mu kubki z dyniową miną.

Potrzebujemy papierowe kubki, papier samoprzylepny pomarańczowy i czarny, opcjonalnie trochę wstążki i papierową słomkę. Kubek oklejamy pomarańczowym papierem, a z czarnego wycinamy oczy, nos i szczerbaty uśmiech. Pojemniki dekorujemy kawałkami wstążki i papierową słomką. Wsypujemy popcorn z górką.

Dyniowe kubki 3

 

Bananowe duchy 6

Bananowe duchy

Straszna impreza, a na niej na pewno pojawią się duchy. Te będą słodkie i można się z nimi rozprawić w jeden sposób. Zjeść z apetytem.

Wystarczą banany, biała polewa i kawałek czarnego marcepanu, plus patyczki do lodów. Rozpuszczamy polewę i nią polewamy połówki bananów. Nasze duchy wykańczamy marcepanowymi oczami i otwartą buzią.

Bananowe duchy 5

Ja się najadał przy przygotowywaniu tych 5 przekąsek na halloween. Od razu poczułam ten wyjątkowy nastrój, a same przekąski wyglądają genialnie. Teraz wystarczy odpowiednio się przebrać, przygotować przekąski i bawić się na halloweenowej imprezie.

 

Zobacz także inne diy:

0

16
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons