bożonarodzeniowe diydekoracyjne diy

Różowa Gwiazda Betlejemska i konkurs dla blogerów

Wystrój na tegoroczne święta planuję w kolorach bieli z nutką różu. Już w ten weekend zrobiłam niechcący małą rewolucję w domu, odmieniając kącik telewizyjny. Wystawiłam ciemne meble, a w ich miejsce postawiliśmy kilka białych szafek z IKEA. Tak skończyły się niewinne piątkowe zakupy… Kiedy zachodzą choćby niewielkie zmiany w moich wnętrzach, od razu bierze mnie wena na dekorowanie, a ponieważ podjęłam się misji inspirowania, to mam wymówkę! U mnie już zagościła piękna różowa gwiazda betlejemska, a ja jej nadałam oprawę, aby doskonale pasowała do nowego białego kącika. W końcu do świąt został niecały miesiąc, a to najwyższy czas, by natchnąć Was duchem świątecznych dekoracji.

Gwiazda Betlejemskaprzerywnik

Pewnie wielu wie, że u mnie w salonie panuje czerwień. W zeszłym roku właśnie czerwone poinsecje ubierały moje świąteczne kąty. Tu zobaczycie, jak ładnie u mnie było.

Gwiazda betlejemska odegrała też wielką rolę na zeszłorocznej Blogowigilii, największym święcie blogerów. Odbyły się wtedy niesamowite warsztaty, które miałam zaszczyt prowadzić, a w zasadzie koordynować, bo naród blogerski to sami kreatywni ludzie – powstały więc przepiękne kompozycje, a relację z wydarzenia zamieściłam tutaj.

W tym roku również postanowiliśmy zorganizować kolejne inspirujące warsztaty dla blogerów w czasie Blogowigilii. Jeżeli jesteś blogerem i masz ochotę ze mną poprowadzić takie warsztaty – serdecznie zapraszam do zabawy. Szczegóły poniżej!

gwiazda-betlejemska-warsztaty-dla-blogerow

Tu znajdziesz regulamin konkursu!

Dekoracja gwiazdy betlejemskiej!

Do dekoracji poinsecji użyłam tego, co już miałam. Dwie białe plastikowe osłonki, brokatowe sztuczne gałązki, sznur koralików z poprzednich lat, bielone patyki, które zostały mi po innym DIY, białe bombki gwiazdki oraz materiałowe różowe gwiazdki.

gwiazda-betlejemska-3

Ponieważ osłonki mam wysokie, na ich dnie postawiłam szklankę, aby kwiatki nie wpadły zbyt głęboko.

gwiazda-betlejemska-4

Z jednej strony włożyłam brokatowe sztuczne gałązki. Tu fajnie wyglądałaby też wierzba mandżurska i jej poplątane gałązki. Można je również pobrokatować, aby nadać naszej kompozycji trochę blasku.

gwiazda-betlejemska-5

Materiałowe gwiazdki na troczku podkleiłam od środka doniczki taśmą malarską, aby ładnie zwisały, a doniczki miały jakąś ozdobę z przodu.

gwiazda-betlejemska-6

Delikatny różowy sznur koralików pocięłam na kawałki i przełożyłam je przez środek kwiatka, aby ładnie zwisały z każdej strony gwiazdy.

gwiazda-betlejemska-7

W środek poinsecji wbiłam białe patyczki o różnych długościach…

gwiazda-betlejemska-8

…a na ich końcach umieściłam do góry nogami bombki gwiazdki.

gwiazda-betlejemska-9

Przygotowałam dwie takie kompozycje, aby ustawić je po obu stronach telewizora. 

gwiazda-betlejemska-10

Dzięki temu w tym kącie salonu już zrobiło się świątecznie. Gwiazda betlejemska nie lubi zmian temperatur, przeciągów i trącania, więc tam jej będzie bardzo dobrze.

Gwiazda Betlejemska

Gwiazda Betlejemska

Gwiazda Betlejemska

To z kim się widzę na Blogowigilii? Kto będzie ze mną dekorował gwiazdy, a kto stanie ze mną ramię w ramię, aby pokierować innych w superzabawie DIY?

Czekam z niecierpliwością na wszystkie piękne kompozycje. Może tym razem to ja się zainspiruję.

 

Przerywnik

Post przygotowany we współpracy ze Stars for Europe.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons