dekoracyjne diyprezentowe diywalentynkowe diy

Haftowane serce – prezent za 10 zł

Haftowane serce

Obrazek “Haftowane serce”

Czas na kolejny pomysł Walentynkowy. Bardzo tani pomysł, bo przygotowałam go za 10 zł. Dobrze wiem, że za 10 zł nie kupimy niczego ładnego w sklepie, więc mam nadzieję, że mój pomysł na haftowane serce się Wam spodoba. Dekoracjami z sercem i od serca w lutym można śmiało upiększać dom, aby podkreślić, że to miesiąc miłości. Zajrzyjcie też do posta “17 prezentów diy na Walentynki dla niej i dla niego”, bo tam znajdziecie też inne fajne pomysły diy na 14 lutego. 

Pomyślelibyście, aby wyhaftować coś na podobraziu?

Przyszedł mi do głowy pomysł, że skoro zaraz mamy walentynki to wyhaftuje serce. Najpierw myślałam o haftowaniu na tkaninie, ale potem wpadłam na to, że w sumie można haftować na podobraziu. Pokażę Wam jak technicznie ogarnąć takie haftowane serce na obrazku, więc zapraszam na mój tutorial diy.

Haftowane sercePrzerywnik

Materiały na obrazek walentynkowy:

  • podobrazie 40×30
  • czerwony kordonek lub mulina
  • igła cerówka
  • taśma klejąca
  • wydruk szablonu serca

PrzerywnikHaftowane serce 1

Szablon haftowane serce

Zapisz obrazek na swoim komputerze i wydrukuj. Ewentualnie dopasuj wielkość wydruku do swojego podobrazia, jeżeli jest ono w innym rozmiarze niż moje.

Szablon haftowane serce

Odwracam podobrazie na lewą stronę i od środka przyklejam szablon. To mi ułatwi precyzyjne haftowanie serca.

Haftowane serce 2

Robię sobie dziurki, aby widzieć, gdzie wbijać igłę i zaczynam wyszywać wzór. Mogłoby się wydawać, że to będzie trudne, a wyszywanie idzie całkiem szybko. Ja wykonałam ten pomysł w 15 minut. 

Haftowane serce 3

Jeden otwór służy mi na kilka nitek. 

Haftowane serce 4

Dzięki temu haftowanie wygląda równo. Papierowy szablon trzeba delikatnie ponacinać i wyjąć, jeżeli chcecie obrazek podarować na prezent. W innym wypadku może po prostu zostać, bo wcale go nie widać. 

Haftowane serce

Podsumujmy koszty, bo one zawsze są bardzo ważne, a ten pomysł jest naprawdę tani. Podobrazie 7,99 zł, kordonek 2,25 zł, czyli koszt wykonania takiego obrazka to 10,24 zł. Macie, więc pomysł na prezent diy za 10 zł. Prezent, który można wykonać na Walentynki, na ślub, na Dzień Babci, Dziadka, Mamy, Taty i pewnie jeszcze na wiele innych okazji. Serce jest tak uniwersalnym wzorem, że wszystkie bliskie osoby można obdarować takim obrazkiem.

Zobacz także:

Obrazek ze zdjęciemGeometryczny obrazekMalowanie obrazuWielkanocny obrazek
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

7 komentarzy

  1. Wygląda cudownie. A jak zrobić takie w dużym rozmiarze to świetny minimalistyczny obraz na ścianę.

Leave a Response

Simple Share Buttons