dekoracyjne diyprezentowe diywalentynkowe diy

Obrazek w tamborku z haftem

obrazek w tamborku

Walentynkowy obrazek w tamborku

Tamborek przeznaczony do naciągania materiału do haftowania, świetnie nadaje się też do tworzenia ciekawych dekoracji. Znalazłam sposób na przeniesienie zdjęcia na tkaninę i zamknięcie go w drewnianym kole. Można w ten sposób z kilku, kilkunastu tamborków stworzyć nawet galerię zdjęć, która będzie ozdobą jakiejś ściany. Przed walentynkami skupiam się jednak na miłosnych diy, więc ten pomysł udekorowałam stosownie na 14 lutego. Będzie to fajny prezent dla bliskiej osoby.

Zobacz jak zrobić obrazek w tamborku!

obrazek w tamborkuPrzerywnikMateriały na obrazek w tamborku:

  • tamborek drewniany
  • papier tranferowy (naprasowanka na tkaninę)
  • tkanina format A4
  • pompony na taśmie
  • klej na gorąco
  • czerwony kordonek, igła cerówka

Przerywnikobrazek w tamborku

Pierwsza sprawa to wydrukowanie zdjęcia na papierze do transferu na tkaninę. Gdzie kupić taki papier? Na sztuki można go dostać na allegro, ale w dobrych sklepach papierniczych też go znajdziecie. Koszt to około 4 zł za kartkę.

Obrazek w taborku 2

Zdjęcie drukujemy w odbiciu lustrzanym i przykładamy drukiem do tkaniny. Prasujemy bez pary.

obrazek w tamborku

Jak materiał i papier ostygną, delikatnie zdejmujemy papier zabezpieczający i mamy zdjęcie na tkaninie.

obrazek w tamborku

Delikatnie nakładamy zdjęcie w tamborek. Małe koło od spodu, duże na zewnątrz. Pilnujemy, aby tkanina była dobrze naciągnięta.

obrazek w tamborku

Obcinamy nadmiar tkaniny.

obrazek w tamborku

Jednak to nie koniec tego pomysłu, chociaż już na tym etapie jest świetny efekt. Postanowiłam dodać coś jeszcze i przykleiłam klejem na gorąco taśmę z pomponami.

obrazek w tamborku

Moje zdjęcie przedstawia mnie i męża jak trzymamy się za ręce, które tworzą kształt serca. Musiałam jakoś to podkreślić i zabrałam się za wyszycie serca. 

obrazek w tamborku

Czerwona mulina rewelacyjnie ożywiła nasze czarno-białe zdjęcie i podkreśliła motyw miłości. 

obrazek w tamborku

Jest to pomysł, który można dowolnie modyfikować. Inne zdjęcie, inna wyszywanka, z pomponami czy bez i macie zupełnie nowe diy. Już widzę serię obrazków dla dzieci zamknięte w tamborkach i dekorujące pokój malucha. Nie każdy ma akurat takie zdjęcia jak ja, ale sercem można obszyć parę, która się obejmuje, albo wyszyć kilka serc obok postaci. To jest oczywiście bardzo dobry pomysł prezentowy i nadaje się nie tylko na Walentynki, ale na wszelkie inne okazje. 

 

Zobacz także:

Kostki LoveHaftowane serceSerce z papieruTablica serce
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons