Idealne książki pod choinkę i piękne pomysły na ich pakowanie
Myślicie już o prezentach? Zawsze staram się ten temat ogarnąć w listopadzie, aby zakupy były przemyślane i zrobione na spokojnie. Wiecie, że książki to najczęściej kupowane prezenty pod choinkę? Mnie to kompletnie nie dziwi, bo sama co roku obdarowuję rodzinę i znajomych książkami i przygotowuję swoją listę pozycji, które chciałabym pod choinką znaleźć.
Mam dla Was dzisiaj cztery przepięknie wydane książki pod choinkę, z pięknymi świątecznymi okładkami, które rozpalą każde serce świąteczną atmosferą, a czytane pod kocykiem, przy choince, pięknie dopełnią święta. Od razu pokażę Wam, jak można pięknie zapakować książki na prezent, aby obdarowanego cieszyły podwójnie.
4 piękne pomysły na pakowanie książek pod choinkę
.
„Zakochaj się, Julio”
Zimowa sceneria polskich gór i wzruszająca opowieść o miłości jak z bajki.
Julia jest nauczycielką w jednym z krakowskich liceów. Młoda i ambitna, cieszy się wśród uczniów szacunkiem oraz sympatią. Dziewczyna ma złote serce, a dla swoich wychowanków jest w stanie zrobić wszystko, nawet narazić własną reputację!
Jakub realizuje się życiowo i zawodowo: jego firma deweloperska prężnie się rozwija, a narzeczona Dagmara wydaje się wymarzoną partnerką. Mimo to Jakub odczuwa pewien niedosyt i pustkę.
Przypadkowe spotkanie z Julią na jednym z górskich szlaków wywoła lawinę zdarzeń. Czyżby Jakub odnalazł prawdziwą księżniczkę? Czy drogi tych dwojga zejdą się na zawsze?
Morał z tej opowieści może płynąć tylko jeden – szlachetne i dobre serce zawsze zwycięży fałsz i dwulicowość innych.
“Zakochaj się, Julio” – kupisz w empiku.
Pakuję książkę tradycyjnie w papier, jednak wybieram taki pięknie brokatowy.
Na jednym z rogów układam grubą wstążkę…
…i obracam książkę, nadal trzymając wstążkę.
Znowu obracam i zawiązuję jedną, dwie, a nawet trzy małe kokardki.
Dokładam tag prezentowy i gotowe!
.
„Zamarznięte serca”
Zima przychodzi nieoczekiwanie. A z nią mróz tak wielki, że mrozi serce. Wtedy potrzebujemy kogoś, kto otuli je ciepłem, roztopi lód i pozwoli uwierzyć w nadejście wiosny.
Liliana stoi przed trudnym zadaniem: musi zaopiekować się córką kuzynki, która zatrzymuje się u niej na jakiś czas. Nastolatka sprawia sporo kłopotów i gdy Liliana postanawia z nią poważnie porozmawiać, dowiaduje się o traumatycznych przeżyciach dziewczyny. Pod adresem partnera Liliany padają poważne oskarżenia. Niespodziewanie okazuje się też, że Liliana musi zmierzyć się z własną trudną przeszłością. Jakie decyzje podejmie? I czy ostatecznie uda jej się odnaleźć wspólny język z zamkniętą w sobie nastolatką?
Najnowsza powieść Karoliny Wilczyńskiej to próba zrozumienia, że przeszłość zawsze nas odnajdzie, że nie możemy od niej uciec.
Tę powieść kupisz tu w empiku.
Książkę zapakowałam w papier, a z kawałka szarego papieru zrobiłam stożek.
Do stożka wklejam kwiat bawełny, ale można zamiennie użyć bukietu suszonej lawendy, gałązek świerkowych, suchych liści itd. Stożek przywiązuję kokardką, aby wyglądał na mały bukiecik, i doklejam do prezentu.
.
„Wieczór taki jak ten”
Święta to szczególny czas. Czas cudów. Bo zawsze znajdzie się ktoś, kto rozdaje prezenty, niekoniecznie pod choinką…
Michalina ma 27 lat i sama wychowuje młodszego brata. Mieszkają w malowniczej miejscowości u podnóża Tatr. W codziennych trudach wspiera ją jej babcia Zosia, właścicielka cukierni Cynamonowe Serca. To za jej radą, by podreperować budżet, wnuczka postanawia na okres Bożego Narodzenia wynająć pokoje dla gości.
Do pensjonatu przyjeżdżają tylko cztery osoby: ekscentryczny rozwodnik, który najchętniej wymazałby święta z kalendarza, starsza pani, która pragnie odzyskać utracone wspomnienia, oraz tajemnicza pani doktor z córką.
Gdy dzień przed Wigilią do drzwi domu Michaliny zapuka jeszcze jeden gość, życie kobiety wywróci się do góry nogami.
Poruszająca opowieść pełna niepowtarzalnego świątecznego klimatu i magii. Bo gdy ludzie walczą o to, co w życiu najcenniejsze, atmosfera Bożego Narodzenia może zdziałać cuda.
Jednym papierem pakuję książkę w sposób tradycyjny. Na drugi papier układam zapakowaną książkę pod ukosem.
Skośny papier doginam na prosto z krawędzią książki i zaginam na nią.
To samo robię z drugą stroną.
Całość podklejam na każdym etapie.
Od góry doklejam suszone owoce, laskę cynamonu, anyż.
.
Cztery płatki śniegu
Ciepła, przepełniona humorem i wzruszeniami opowieść o tym, co jest naprawdę ważne.
Gwiazdka za pasem, w powietrzu pachnie makowcem, goździkami i zieloną choinką. Mieszkańcy małego miasteczka myślą już o przygotowaniach świątecznych, ale na drodze lepienia uszek i łańcuchów choinkowych staną im rodzinne perypetie. Zabiegani zapomną, co naprawdę liczy się w świętach. Na szczęście ktoś im o tym przypomni!
Bo święta mogą być wyjątkowe, nawet gdy z nieba spadną cztery płatki śniegu na krzyż…
“Cztery płatki śniegu” do kupienia są w empiku.
Z szarego papieru wycięłam dwie duże gwiazdki i skleiłam brzegi papieru.
Do środka papierowej gwiazdy włożyłam trochę sianka…
…i wsunęłam na nie książkę.
Zakleiłam gwiazdkę do końca, a na wierzchu przykleiłam świeżą zieloną gałązkę i trochę suszonych owoców i orzechów do dekoracji.
Obejrzyjcie inne pomysły na pakowanie książek.
Książki przeczytałam na jednym oddechu. Piękne powieści, które od razu łapią w objęcia i nie puszczają do ostatniej strony. W święta każdemu z nas przyda się trochę refleksji, a te lektury wprowadzą nas w odpowiedni klimat. Polecam je każdemu!
Mam nadzieję, że tym wpisem wprowadziłam Was w świąteczny klimat i że poczuliście się zainspirowani do działania. Otwieram świąteczny sezon na blogu i mam zamiar jak co roku pomagać Wam dekorować Wasze domy, przygotowywać prezenty, pakować je i oddawać się z przyjemnością przygotowaniom magicznych świąt. Zajrzyjcie do zakładki bożonarodzeniowe DIY i bawcie się DIY.
.
Wpis przygotowany we współpracy z Wydawnictwem Czwarta Strona.
Ale piekny papier ?? zainspirowalas mnie ;-)
I oto chodzi. :)
Gwiazdka jest cudowna :)
To mnie cieszy. :)
Znalazłam idealne prezenty dla moich przyjaciółek :) te pomysły na pakowanie prezentów które pokazałaś są świetne ale i te z filmiku także mnie zachwyciły. Super sprawa :D
Super Ola, to działaj. :)
cud miód i cynamon ? piękne świąteczne opakowania zwłaszcza przypadł mi do gustu pomysł z gwiazdką :) a książki to rzeczywiście świetny pomysł i można się wymieniać z bliskimi po przeczytaniu wszyscy korzystają :)
Ja uwielbiam pakować prezenty, no kocham. :)
aż bym chciała dostać taki prezent :) brakuje mi zwykłych książek… zwykłych-niezwykłych. Od dwóch miesięcy czytanie lektury za lekturą. to robi się już nudne, ale okazało się, że nasza polonistka narobiła nam strasznych zaległości :(
Klaudia, może w święta będzie więcej czasu na czytanie zwykłych książek. :)