modne diyrecyklingowe diy

Jak odmienić stare trampki?

Ostatnio był wpis o tym, jak wyczyścić białe trampki, ale co, jeżeli trampki już swoje przeszły i nigdy białe nie będą? Moje zeszłoroczne trampki swoje przeżyły. Całe wakacje były ze mną w lesie, piachu, a nawet błocie. Były czyszczone wielokrotnie i kilkanaście razy prane. Biały materiał zrobił się szary, a w czasie ostatniego prania straciłam w nich wkładki. Jednak buty są całe i w dobrym stanie – tylko ich kolor pozostawia wiele do życzenia. Postanowiłam uratować trampki i zrobiłam im DIY. Kupiłam nowe wkładki i farbę do tkanin. Trampki przeszły metamorfozę z białych w różowe.

Jak odmienić stare trampkiPrzerywnik

Jak odmienić stare trampki?

Do tej przemiany potrzebujemy farby do tkanin, pędzelka i kubka z wodą.

Jak odmienić stare trampki?

Kolor farby zależy od Was. Ja poszłam odważnie w mój ulubiony róż.

Malowanie butów zaczęłam od języka.

biale trampki diy 2

Moczyłam pędzelek w wodzie, a potem w farbie i malowałam tkaninę butów.

biale trampki diy 3

Nie zabezpieczałam gum trampek, bo ostrożnie operowałam pędzelkiem, aby ich nie pomalować. Gdy mi się to jednak zdarzyło, wycierałam podeszwę chusteczką.

biale trampki diy 4

Farbę utrwala się na ciepło, więc wysuszyłam trampki ciepłym powietrzem suszarki.

Jak odmienić stare trampki

Gdyby nie ta metamorfoza, pewnie bym już buty wyrzuciła, a tak będą mi jeszcze służyć na działce, na wycieczkach rowerowych i nieraz pójdą ze mną na plażę. Kolor jest ostry, ale uwielbiam róż, więc buty będą bardzo pasować do moich ciuchów. Ciekawa jestem, czy Wy robiliście kiedyś DIY trampek. Może ktoś się pochwali zdjęciem w komentarzu?

 

Zobacz także:

029naszyjnik-z-filcowych-kulek-201308
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons