drewniane diymeblowe diy

Jak odnowić stary mebel?

Stare meble często trafiają na śmietnik, bo ich właściciele nie wiedzą, że wystarczy kilka prostych zabiegów, aby krzesła, stół czy szafka nabrały nowego wyglądu. Spróbuj samemu je odnowić! Nie potrzebujesz do tego żadnych specjalnych narzędzi, a materiały do odnawiania kupisz w każdym markecie budowlanym.

metamorfoza krzesła

Stary mebel zyska drugie, piękne życie dzięki kilku prostym zabiegom!

Na przykładzie drewnianego krzesła, które dawno straciło blask i świeżość, przygotowaliśmy dla Was razem z dajemyrade.pl prosty instruktaż. Do metamorfozy potrzebny będzie papier ścierny, wilgotna ścierka, farba akrylowa, serwetki dekoracyjne, klej do decoupage lub rozcieńczony z wodą wikol, wałek i kuweta malarska oraz 2 miękkie pędzelki.

Krok 1

Zacznij od zmatowienia starej warstwy lakieru. Powierzchnię całego krzesła musisz przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym.

metamorfoza krzesła 1

Krok 2

Po szlifowaniu dokładnie wytrzyj mebel wilgotną szmatką, aby pozbyć się pyłu.

metamorfoza krzesła 2

Krok 3

Dopiero gdy krzesło wyschnie, pomaluj je. Najlepiej malować wałkiem, zawsze w jednym kierunku. Nanieś co najmniej dwie lub trzy warstwy farby. Może ich być potrzebne jeszcze więcej.

metamorfoza krzesła 3

Krok 4

Kolejny etap to czysta przyjemność: ozdabianie metodą decoupage. Wytnij z serwetki elementy, które chcesz nanieść na mebel. Serwetkę rozdziel do pojedynczej warstwy.

metamorfoza krzesła 4

Krok 5

Przyłóż serwetkę do krzesła i posmaruj ją z wierzchu klejem do decoupage albo wikolem rozcieńczonym z wodą. Odczekaj aż klej wyschnie, dopiero wtedy nałóż jeszcze jedną jego warstwę.

metamorfoza krzesła 5

Wygląd mebla, kolorystykę i zdobienia dopasuj do swojego wnętrza. Metamorfozę krzesła zrobisz w jeden dzień. Nie potrzebujesz do tego specjalnego pomieszczenia. Wystarczy na podłodze rozłożyć folię malarską i można działać.

metamorfoza krzesła 6

Spędzisz twórczo czas, zachwycisz domowników oraz gości i zaoszczędzisz, bo okaże się, że nie musisz kupować nowych mebli!

Zajrzyjcie koniecznie na dajemyrade.pl, tam znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów.

 

Przerywnik

Post przygotowany przy współpracy z portalem dajemyrade.pl

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons