bożonarodzeniowe diy

Kalendarz adwentowy DIY – Bricomarché z pasji do… #9

kalendarz-adwentowy-diy-2

Większość z nas lubi okres przedświąteczny i przygotowania do Bożego Narodzenia. Dobrym narzędziem do odmierzania czasu jest kalendarz adwentowy, który pozwala nam uprzyjemnić świąteczne odliczanie. W dzisiejszym wpisie pokażę Wam, jak taki kalendarz zrobić i mam nadzieję, że zainspiruję Was do jego stworzenia! Dzieciaki będą zachwycone! Ale wiem, że i dorośli się ucieszą ;) 

kalendarz-adwentowy-diy-2

Do przygotowania kalendarza na tablicy potrzebowałam:

  • sklejkę (przycięłam ją na wymiar w sklepie)
  • listewkę
  • farbę tablicową w niebieskim kolorze
  • klamki meblowe
  • miarę i ołówek
  • sznurka do wieszania cukierków i cukierków
  • wkrętarki, wiertarki i wyrzynarki (ale śrubokręt i piła też sobie poradzą)

Krok 1

Zaczynam od pomalowania sklejki farbą tablicową. Kładę dwie warstwy, żeby nic nie przebijało oraz żeby właściwości farby były dobrze zachowane. 

Krok 2

Kiedy farba wyschnie to zabieram się za przycięcie listewki do krótszego boku sklejki. Krawędź przecieram papierem ściernym, żeby ładnie ją wykończyć. Przykręcam listewkę do sklejki za pomocą dwóch wkrętów, ale najpierw nawiercam otwory, żeby drewno się nie rozeszło i nie rozwarstwiło. 

Krok 3

Następny krok to ułożenie gałek w sześciu rzędach. Dla zapominalskich – kalendarz powinien mieć 24 punkty, na naszych zawiesimy cukierki! robimy zdjecie, żeby potem odtworzyć ułożenie gałek.

Krok 4

W miejscach gałek pozaznaczałam punkty, które będę nawiercać i wiertarką nawiercam otwory. Uchwyty mocuję za pomocą wkrętów. Wkręty z oczkiem i sznurek będą robić za naszą zawieszkę.  

Krok 5

Każdej gałce nadaję numer odpowiadający liczbie dni adwentu. Na koniec wieszam na tablicy cukierki – używam do tego sznurka. Możesz je zastąpić małymi drobiazgami albo karteczkami z zadaniami.  

Wpadaj na Instagram @twojediy

Wszystkie kroki pokazuję w filmie – zapraszam do oglądania,
a potem koniecznie spróbuj zrobić własny kalendarz adwentowy DIY!

kalendarz-adwentowy-diy-2

kalendarz-adwentowy-diy-2

Mój kalendarz adwentowy na cukierki DIY jest gotowy! Teraz muszę postarać się o to, żeby cukierki nie znikały za szybko. Jak to wygląda u Was? Pilnujecie dzieci czy sami macie kłopoty z dyscypliną? Dajcie znać co zawiesilibyście na takiej tablicy, chętnie poczytam Wasze pomysły. 

Tutaj znajdziecie poprzednie wpisy z serii Z pasji do… 
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons