organizacyjne diypapierowe diy

Kartonowy domek dla kota

Koty uwielbiają chować się w różnego rodzaju pudłach, kartonach, doniczkach, szafach, torbach. Dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, że koty czują się bezpiecznie w miejscach, w których mogą się schować. Obniża to stres u tych zwierząt, a także pozwala ogrzać się i utrzymywać odpowiednią temperaturę ciała.  Śmieszą nas filmiki z kotami w różnego rodzaju pudełkach, ale ilu właścicieli kotów pofatygowało się zrobić takie miejsce dla swojego pupila? Nie ma co inwestować w kupne domki, bo nie koniecznie kotek musi go polubić. Wystarczy odpowiednio przygotować karton, a jest duża szansa, że kicia go zaakceptuje. Jeżeli nie to stracimy tylko trochę czasu, a nie pieniędzy.

2Przerywnik

Materiały:

Karton

Nożyk tapicerski

Nożyczki

Taśma samoprzylepna

Korektor

Przerywnik3

Odrysowałam szablon na kartonie. Szablon znalazłam w google.

4

Nożykiem tapicerskim wycięłam wejście do domku.

5

Korektorem obrysowałam wejście i wypisałam imię kota.

6

Teraz zajmę się dachem.

7

Z górnych części kartonu wykonałam skośny dach. Trochę kartonu zabrakło, więc wycięłam kawałek z innego pudełka.

7

Wszystko posklejałam grubą taśmą.

8

Długo nie musiałam czekać, aż lokator się wprowadził. W kominie zamieszkała też myszka.

0

Jak skusić kota do zamieszkania w domku? Wystarczy włożyć kocyk, ulubioną poduszkę i kocie zabawki. Można też przekupić futrzaka smakołykami zostawionym w domku. 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons