dekoracyjne diyhalloweenowe diy

Dynia decoupage

Dynia DIY zawsze chyba się kojarzy ze strasznymi, szczerbatymi gębami robionymi na Halloween. Tymczasem dynia może też być delikatna i romantyczna, idealna jako dekoracja jesienna. Wpadłam na pomysł, aby to pomarańczowe warzywo odmienić za pomocą decoupage. Pomysł jest banalnie prosty, a wygląda to bardzo ciekawie. Do tradycyjnego tutorialu dołączam też wersję filmową – dla tych wszystkich, którzy z decoupage nie mieli do czynienia.

Dynia decoupage

Zrób dynię decoupage!

przerywnik

Materiały:

  • dynia
  • biała farba akrylowa
  • pędzelek gąbkowy
  • papier ryżowy lub serwetka papierowa
  • nożyczki
  • klej do decoupage
  • lakier do decoupage
  • pędzel do decoupage

przerywnikdynia-decoupage-5

Dynię koniecznie musimy dobrze umyć ciepłą wodą z płynem, a potem ją osuszyć. Malujemy dynię. 2–3 warstwy farby powinny wystarczyć, aby zniknął pomarańczowy kolor.

dynia-decoupage-6

Z papieru ryżowego wycinamy wzór, który chcemy nanieść na dynię.

dynia-decoupage-7

Brzeg papieru strzępimy mokrymi palcami, aby był nierówny. Dzięki temu nie będzie takiego mocnego przejścia z serwetki do koloru dyni.

dynia-decoupage-8

Przykładamy serwetkę do dyni, aby zmierzyć, czy wszystko pasuje.

dynia-decoupage-9

Na dynię nanosimy klej decoupage i na niego przykładamy papier ryżowy. Następnie sam papier smarujemy klejem decoupage na wierzchu. Klej rozprowadzamy od środka papieru do zewnątrz.

dynia-decoupage-10

Całą dynię zabezpieczamy lakierem do decoupage. Potrzebne są 2–3 warstwy, aby dynia miała ładne wykończenie.

dynia-decoupage-11

Obejrzyj też tutorial filmowy.

 

Dynia decoupage jest ciekawą dekoracją!

Dynia decoupage

Dynia decoupage

Jeżeli już macie dość zupy dyniowej i innych przetworów z tego warzywa, to zróbcie sobie taką dynię decoupage. Ma ona swój urok i doskonale prezentuje się zarówno sama, jak i pod kloszem czy w innej aranżacji. Podoba się Wam taka wersja dyni?

 

Zobacz także:

Drewniane dynie5 przekasek na halloween029page514-1024x768
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons