smaczne diy

Moje grillowanie

Miałam dzisiaj Wam pokazać tutorial szyciowy, który robiłam w weekend, ale było tyle pracy przy remoncie, że nie udało mi się zrobić finałowego zdjęcia. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Tak, więc mam dla Was coś na grilla. 

0

Każdy ma jakiś sposób na mięsko na grilla. Ja lubię pierś z kurczaka, a marynuję ją w jogurcie. Przyprawiam mięso solą i pieprzem oraz ulubioną przyprawą do kurczaka, a następnie zalewam jogurtem naturalnym i zostawiam na noc w lodówce.

1

Robię masło czosnkowe, mieszając masło z wyciśniętym ząbkiem czosnku i dosypuję trochę pieprzu. Masełko trzeba dobrze wymieszać.

2

Kilka kapeluszy pieczarek napełniam masełkiem i posypuję koperkiem.

3

Nie może zabraknąć ziemniaczków. Porządnie je myję i wycinam w nich takie księżyce, aby nałożyć masełko czosnkowe, sypie koperkiem, a na koniec zawijam w folię.

4

Jeszcze robię najprostszą sałatkę podsłońcem, czyli kilka sałat, ogórek, pomidor i jeszcze czerwona cebulka. Pieprz, sól.

5

Dobrze rozpalony grill i wrzucam na początek ziemniaczki. Pół godziny dajemy się im grzać na ruszcie. 

6

Jak zdejmiemy ziemniaczki, czas na kurczaka w jogurcie.

7

Jak kurczak już chwilkę się pogrilluje doładam pieczarki.

8

Moje chłopaki chwalą takie danie podniebiosa. Mlaszczą tak, że zwierzyna w lesie się płoszy. :)

0

Jeszcze muszę się Wam pochwalić jakie cudne lampiony kupiłam w Jysku za całe 3,5zł sztuka. Już ozdabiają mój taras i wpisują się w morski klimat. Kupiłam je z zupełnie innym przeznaczeniem, ale jak je powiesiłam na dworzu, to wiedziałam, że tam zostaną. Mąż dostał zadanie do kupić jeszcze kilka. Mam nadzieję, że jeszcze będą.

9

Weekend był bardzo intensywny, praca w domku posunęła się mocno do przodu. Teraz mamy ręcę do ziemi, więc trzeba trochę odpocząć i lecimy dalej. 

 

Zobacz także:

inspiracja_1565
 
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons