dla dzieci diyszyciowe diy

Szyjemy girlandę

Pokażę Wam jakie proste jest, uszycie girlandy. Ta dekoracja jest teraz bardzo modna i można ją uszyć na dziesiątki sposobów, w milionach kolorów, z aplikacją albo napisem. Koleżanka jak zobaczyła kiedyś u mnie girlandę to stwierdziła, że to za trudne i ona nigdy by takiej nie uszyła. Pokazałam jej jak to zrobić i teraz ma u siebie własnoręcznie wykonaną ozdobę w pokoju córeczki. Ja mam na swoim koncie nie jedną girlandę i robię je już na oko, aż musiałam się pilnować, żeby stworzyć ten tutorial. Hi, hi. Myślę, że z tą instrukcją osoby początkujące w szyciu, spokojnie ją wykonają.

0Przerywnik

Materiały:

 
Tkaniny, mogą być z odzysku
Maszyna do szycia
Szablon trójkąta o wymiarach 16x20cm
Szpileczki
Przerywnik
Kończący się rok szkolny uświadomił mi, ile mam koszul po moich chłopcach z których już wyrośli. Między innymi znalazłam koszulę w czaszki i ją wykorzystałam do szycia. Znalazłam też pościel dziecięcą, ja lubię tak gromadzić, bo może się przyda. Po paru latach się przydała. :)
 
1
 
 
Wycinamy trójkąty za pomocą szablonu. 
 
 
2 
 
Na jeden element potrzebujemy dwa trójkąty.
 
3 
 
Dwa trójąty na lewej stronie zszywamy ze sobą. Moja rada, aby po zszyciu trójkątów wyciąć dolny zapas materiału, aby narożnik nie był gruby.
 
4
 
Po przeszyciu wywracamy trójkąt na prawą stronę. Możesz wypchać róg nożyczkami, aby ładnie się układał.
 
 
5
 
Każdy trójkąt musimy dokładnie rozprasować.
 
 
6 
 
Z jednego koloru tkaniny wycinamy pasek o szerokości 4cm, a długość girlandy zależy od nas i ilości trójkątów. Pasek najlepiej zaprasować na pół, aby było go łatwo upiąć do szycia.
 
7
 

Szpileczkami upinamy trójkąty do paska i zszywamy razem. Ja już tego nie robię, tylko zakładam szyjąc.

8

W ten sposób uszyliśmy girlandę i wcale to nie takie trudne. Wystarczy na początku przemyśleć wygląd girlandy, ustalić kolorystykę, przeliczyć ile potrzebujecie metrów dekoracji oraz ile na tej długości musi być trójkątów. Zwisy mogą być zaraz obok siebie albo tak jak u mnie co kilka centymetrów.

0

Moja girlanda wisi już w letniej sypialni, świetnie wygląda na bieli ścian, podwieszona do drewnianych belek.

 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons