styropianowe diywielkanocne diy

Pisanki z dwukolorowego sznurka

Jak zrobić pisanki z dwukolorowego sznurka?

Ruszyłam zapas moich ulubionych dwukolorowych sznurków, aby zrobić pisanki. Nie wiem, co ma w sobie taki zwykły dwukolorowy sznurek, ale cały świat szaleje na jego punkcie. “To jest chyba najbardziej obfotografowany sznurek świata” napisała czytelniczka na moim Instagramie. Wtedy do mnie dopiero dotarło, że rzeczywiście ten sznurek jest już kultowy i budzi jakieś przyjemne skojarzenia. Robiąc zdjęcia na mój Instagram, uwielbiam dokładać dwukolorowy sznurek do stylizacji. Najlepsze, że u nas taki sznurek jest używany do wędlin i nazywany jest “sznurkiem wędliniarskim” i pod taką nazwą szukajcie go na allegro. Wyjątkowo poświęciłam moją kolekcję do zrobienia pisanki z dwukolorowego sznurka. Jak się rozkręciłam, to kilkanaście sztuk jaj zrobiłam. 

Pisanki z dwukolorowego sznurkaPrzerywnikMateriały na pisanki z dwukolorowego sznurka:

  • styropianowe jajka w różnych rozmiarach
  • dwukolorowy sznurek (sznurek wędliniarski)
  • klej na gorąco

PrzerywnikJaja ze sznurka 1

Klejem na gorąco podklejam sznurek do styropianowego jaja. Próbowałam przyklejać sznurek na magic i też się da, ale dużo wolniej idzie, bo trzeba dociskać tak długo, aż klej wyschnie.

Jaja ze sznurka 2

Kręcę sznurek przy sznurku, aby nie było widać jajka.

IMG_8366

Zakończenie to łatwa sprawa. Po prostu przyklejamy gorącym klejem ostatni skręt sznurka, a następnie obcinamy jego nadmiar.

IMG_8367

Kilkanaście takich jaj i można robić fajne kompozycje na Wielkanoc. To moja wersja.

Pisanki z dwukolorowego sznurka

Pisanki z dwukolorowego sznurka

Macie kolejny pomysł “zrób to sam” do wykonania przed świętami. Prosty, tani i do zrobienia w kilkanaście minut, chociaż możliwe, że trochę więcej czasu Wam to zajmie, jak chcecie zrobić tyle jajek co ja. Jakoś te pisanki kojarzą mi się ze Skandynawią i tym stylem. W czarno-białej wersji byłyby świetne, więc czekam, kto takie wykona dla siebie i jak je zaaranżuje we wnętrzu. 

 

Zobacz także:

jaja silhouettePisanka shabby chicPopękane jajaPisanki vintage
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

5 komentarzy

  1. Robiłam kiedyś takie jajka tylko z muliny cieniowanej i kleiłam magikiem. Fajnie wyszły, ale problem miałam jak została mi ok 1/4 jajka, które zaczynało się zwężać. Chyba sznurek to lepszy pomysł bo jest sztywniejszy :)

Leave a Response

Simple Share Buttons