drewniane diy

Projekt domek nad jeziorem – część 2

Ocieplanie domku

Kolejna część remontu domku nad jeziorem. Teraz etap ocieplania ścian od wewnątrz.

20

Na początku były zakupy z Castoramą, gdzie wydałam nagrodę z konkursu urodzinowego Castoramy. Sklep dowiózł nam zakupy na działkę.

0

Po przesunięciu mebli, trzeba było przełożyć gniazdko, aby nie było na belce. Tym zajął się nasz 13-latek. Nie martwcie się, korki były wyłączone.

1 

Domek był w stanie surowy zamknięty i miał przygotowane wnęki do ocieplenia. Na początku położyliśmy zwykłą, grubą folię. Mocowaliśmy ją takerem tapicerskim na zszywki.

2 

Jak widać folia pokryła dokładnie wszystkie detale ściany.

3

Kolejny krok to wełna mineralna. My użyliśmy tylko 5cm wełny, ponieważ korzystamy z domku w ciepłych miesiącach. Wełnę tnie się bardzo łatwo, nożykiem tapicerskim.

4 

Wełnę również mocowaliśmy takerem.

5

Teraz czas na płyty kartonowo-gipsowe. 

7

Płytę przykręcaliśmy wkrętami do belek.

8

Na jedną płytę trzeba przeznaczyć kilkanaście wkrętów.

9

Trzeba było powycinać gniazdka i wystające elementy.

10

Tak po kolei, całą ścianę pokrywamy płytą.

11

Pierwsza ściana za nami.

12

Teraz sufit, a tu mamy belki, które chcemy zostawić jako dekorację. Położyliśmy folię i do belek stropowych, dokręciliśmy kantówki.

14

Wykładamy przestrzenie między belkami wełną. 

15

Można układać karton-gips na suficie.

16

Śnieżka podesłała nam gładź szpachlową “Acryl-Putz Start” do wypróbowania. Gładź ta jest bardziej odporna na pękanie i szybko wysycha, jak zapewnia producent. Taki produkt jest nam tu potrzebny.

16a

Już przy mieszaniu proszku z wodą, można zauważyć, że gładź jest gęstsza niż inne. Porównuję ją, do remontów jakie robiliśmy wcześniej, w naszych mieszkaniach.

17

Wprawiałam się w sztuce szpachlowania. Na początek jedna warstwa gładzi, taśma i trzeba zostawić ścianę do wyschnięcia.

20

Gładź rzeczywiście szybko wysycha, nawet przy grubszym nałożeniu masy, szybko można nakładać 
drugą warstwę. 

18

W sypialni gładź jest już od trzech tygodni i nic nie pęka. Drewniany domek na pewno wykazuje dużo większy ruch, niż dom budowany tradycyjnie. Mąż w między czasie kładł gont na dachu, a na suficie nie mam żadnych pęknięć. Na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z Acryl-Putz”.

22

Dwie doby wystarczyły, aby gładź dobrze wyschła. Mariusz zabrał się za gładzenie ścian.

24

Kolejny etap to malowanie, ale to już w następnym wpisie. Będę też testować Śnieżkę satynową. Sprawdzę, czy rzeczywiście farba jest tak odporna na brud jak mówią reklamy. Powiem Wam, że będzie ciekawie, a cała prawda wyjdzie na jaw.

Uff, przebrnęłam przez tą część remontu. Do następnego!

Zobacz także:

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons