bożonarodzeniowe diypapierowe diy

Sztuczna choinka nie musi być nudna

Wiele osób zastanawia się, jaką choinkę kupić. Kusi nas zapach prawdziwego drzewka, ale przerażają spadające igły i bałagan. Sztuczna choinka jest mniej kłopotliwa, a do tego bardziej ekologiczna i starczy na kilka lat.

Pokażę Wam, jak można odmienić choinkę, aby wyglądała niebanalnie i ciekawie. Mamy dla Was też trzy tutoriale na proste i tanie ozdoby choinkowe, które można wykonać razem z dziećmi.

1Przerywnik

 

Papierowe bombki

Wcale nie trzeba kupować tradycyjnych bombek, bo zawsze jest opcja zrobienia własnych z papieru. Można je wykonać z kolorowego albo papieru do scrapbookingu. Potrzebny będzie jeszcze sznurek i trochę kolorowych koralików.

0.JPG

Cały tutorial zobacz na dajemyrade.pl.Przerywnik

 

Girlanda z pomponików

Łańcuchy, girlandy to ważny element dekoracji choinki. Może w tym roku wykonacie naszą propozycję. Pracy będzie nie wiele, a do wykonania potrzebujemy tylko sznurka, igły cerówki oraz kolorowych pomponików.

Girlanda

Cały tutorial zobacz na dajemyrade.pl.Przerywnik

 

Gwiazdki 3d

Z papieru można wykonać gwiazdki, które ładnie udekorują i wykończą kolorystycznie choinkę. Wystarczy mieć kolorowy papier, linijkę, patyczek do szaszłyków, trochę sznurka i kleju.

Gwiazda z papieru

Cały tutorial zobacz na dajemyrade.pl.Przerywnik

 

Choinka na piku

Odmienimy trochę samą choinkę i w łatwy sposób za pomocą grubszej gałęzi osadźmy ją na niej. To wymaga przygotowania doniczki z ziemią lub pisakiem, gałęzi na przykład sosnowej i nie wielkiej wiertarki, którą wywiercimy otwór o średnicy pnia naszej choinki. Choinka może być sztuczna, ale w ten sposób można też osadzić żywą choinkę.

10

Teraz wystarczy dobrze wcisnąć trzpień choinki w gałąź, aby tak sztywno się trzymała.

11

Po tych zabiegach nawet mała choinka wygląda dostojniej. Święta to czas magiczny, który warto spędzać w ładnej oprawie, ale nie trzeba na to wydać wielkich sum, aby nasz dom wyglądał pięknie. Wykonując własnoręcznie ozdoby choinkowe z dziećmi, dajemy im wspomnienia na całe życie.

Niech te święta będą dla Was wyjątkowym czasem spędzonym leniwie z rodziną i najbliższymi. To czas na wytchnienie, refleksję i ucztowanie, czego życzę Wam razem z dajemyrade.pl.

 

Przerywnik

Post przygotowany we współpracy z portalem dajemyrade.pl

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons