bożonarodzeniowe diydekoracyjne diy

Choinka z piór

Ten pomysł zrobiłam, aby udowodnić Wam, że własnoręcznie można wykonać dekorację taką samą jak w sklepie, ale wydać tylko 1/4 ceny sklepowej. Ostatnio w Home&You znalazłam piękną choinkę z piór. Z ciekawości zerknęłam na cenę 99 zł. O matulu, aż się za głowę złapałam. Ile? Od razu policzyłam sobie, ile kosztują materiały. Nie mogłam tak tego zostawić, a że choinkę z piór miałam w głowie od 2 lat, to teraz nadarzyła się okazja, aby ją wykonać i przekonać się ile tak naprawdę jest warta. 

Choinka z piórPrzerywnik

Materiały:

  • Brystol 3,5 zł
  • Pióra 2 paczki – 14,00 zł
  • Klej magic – 3,5 zł
  • Brokat – 3 zł
  • Lakier do włosów 2 zł

PrzerywnikChoinka z piór

Z brystolu zrobiłam rożek i skleiłam go klejem. Dół przycięłam, aby stożek stał.

Choinka z piór

Każde piórko psikałam delikatnie lakierem do włosów, a krawędzie moczyłam w brokacie.

Choinka z piór

Od dołu stożka przyklejałam największe pióra klejem magic. Pióra kupiłam w paczkach w hurtowni pasmanteryjnej.

Choinka z piór

Na koniec całą choinkę spryskałam lakierem do włosów, aby utrwalić efekt brokatu.

Choinka z piór

Choinka z piór

Było trochę zabawy, ale zadowolenia jest jeszcze więcej. Choinka w Home&You ma 46 centymetrów i kosztuje 99 zł. Moja ma 67 cm, więc jest większa, a wydałam na materiały 26 zł, z czego jeszcze został mi klej, pióra i brokat na następne pomysły. Założyłam, że większość z Pań ma lakier do włosów i jak wypsika na choinkę 2 zł to naprawdę z zapasem. 

Uwielbiam sklepy z dekoracjami, ale jeżeli można zrobić coś samemu i wydać 1/4 ceny, to ja się nie zastanawiam, ja działam i robię. 

 

Zobacz także:

Świąteczna tubaMiodownikMydełka na prezentSnickers
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons