drewniane diyogrodowe diy

Tabliczki do roślin z drewnianych łyżek

tabliczki do roślin

Jak przygotować tabliczki do roślin diy?

Balkon pięknie przygotowany do sezonu, więc teraz można zająć się roślinami. Kto jeszcze nie widział metamorfozy balkonu, to zapraszam serdecznie tutaj. Już od dawna myślałam o wykonaniu etykiet, znaczników do roślin, które wysiewam w doniczkach od czasu do czasu. Jakoś nie mogłam znaleźć sprytnego sposobu, patentu na zrobienie takich etykiet, a tu w Wielkanoc od mojej chrześniaczki Basi dostałam, kurczaczka zrobionego z drewnianej łyżki. Włożyłam sobie ten prezent do dzbanka i wtedy mnie olśniło. Przecież taka łyżka jest idealną tabliczką do oznaczania grządek, doniczek z roślinami. Szybko kupiłam łyżki za całe 1,69 zł i przygotowałam tabliczki do roślin. Trzeba kuć żelazo, póki gorące. 

tabliczki do roślinPrzerywnikMateriały na tabliczki do roślin:

  • drewniane łyżki
  • czarna farba akrylowa
  • korektor biurowy
  • pędzelek

PrzerywnikZnaczniki do roslin

To nie będzie trudny tutorial, ale za to sprytny. Łyżki pomalowałam czarną farbą. Zdecydowałam się zrobić to do pewnego momentu. 

Znaczniki do roslin 1

Jeżeli boisz się, że nie dasz rady równo pomalować łyżek na trzonku, to użyj taśmy malarskiej do ładnego zakończenia końca farby. Ja wykonałam to odręcznie.

Znaczniki do roslin 2

Jak farba dobrze wyschnie, to można korektorem zrobić odpowiednie napisy. Ja swoje wykonałam na części wypukłej, ale to tylko od Was zależy, jak to zrobicie. 

Znaczniki do roslin 3

Dodałam też kilka wzorków, aby łyżki były zabawniejsze. Teraz wystarczy, tylko posiać co chcemy i oznaczyć odpowiednią łyżką nasze sadzonki.

Znaczniki do roslin 02

tabliczki do roślin

Tak naprawdę to mój syn Adaś jest odpowiedzialny za wysiewanie roślin, bo uwielbia ogród, sadzenie, pielęgnację i doglądanie sadzonek. Ma chłopak do tego smykałkę i ciągle mnie zadziwia, że zna wszystkie nazwy roślin w leśnym ogrodzie, a teraz też na balkonie i pamięta je nawet po sezonie. Bardzo fajnie obserwować pasje u dziecka już od najmłodszych lat. 

Tabliczki do roślin były u nas niezbędne, a teraz chętnie dzielę się tym pomysłem z Wami, bo jest prosty, tani i skuteczny oraz fajnie wygląda. Teraz czas na Was. Do dzieła!

 

Zobacz inne ogrodowe diy:

domowe skalniakiOgrodowa palisada Mini szklarniaTabliczka do ogrodu
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons