dla dzieci diy

W co się bawić na pikniku?

Nie macie czasami ochoty w ciepły dzień spakować rodziny i wyjechać gdzieś za miasto? Uciec od pracy, zgiełku i hałasu? Ja z rodzinką w wolnej chwili wyjeżdżam na działkę do lasu. Tam jest wiele pięknych miejsc do wypoczynku i rekreacji. W poprzednią niedzielę podjechaliśmy na drugi koniec wsi nad Wisłę. To jedno z najpiękniejszych miejsc, które odwiedziłam. Urządziliśmy sobie tam piknik rodzinny. Oczywiście zaplanowałam, co będziemy robić, aby dzieci się nie nudziły. Zobaczcie w co, można się bawić na pikniku. Chyba Was zaskoczę.

0

Spakowałam przygotowane zabawy, trochę słodkości, koc i aparat, bo takie chwile koniecznie trzeba uwiecznić.

1a

Między moimi dziećmi jest 5 lat różnicy, więc generalnie przepaść. Prawie nic ich nie łączy, bo każdy jest na innym etapie życia. Musiałam ruszyć głową, aby ich zintegrować, żeby razem świetnie się bawili. Kreatywna mama dała radę i przygotowała:

 

Rzucanie do celu

Zabawa sprawnościowa, którą można wykonać samemu i nie trzeba kupować plastikowych (tandetnych) zabawek, które mogą być wykorzystywane dwa, trzy razy, a potem trafią do kąta. Wystarczy mieć papierowe talerzyki, rolkę po ręcznikach papierowych, kolorowy papier i klej.

Rolkę papierową zaklejamy od góry papierem.

cats

Następnie całą rolkę oklejamy kolorową kartką. Dół rolki przycinamy tak, aby się rozłożył i można go było przykleić do papierowego talerzyka. Z pozostałych talerzyków wycinamy środek.

cats1

Rzucamy do celu, zliczamy punkt, a wygrany dostaje słodką nagrodę. Adaś wygrał czekotubkę. Chyba Michał dał mu fory.

3a

 

Badminton dla dzieci

Taki prawdziwy badminton jest trudny dla młodszych dzieci. Duża paletka, mała lotka, jeszcze można się uderzyć przy tym machaniu. To wymyśliłam wersję dla tych jeszcze się uczących. 

Tu też przydadzą się talerzyki papierowe, klej (magic lub na gorąco), duże patyczki do lodów i balon.

Wystarczy do talerzyka przykleić patyczek i mamy paletki.

cats

Dmuchamy balon, ale najlepiej nie za mocno, aby nie odlatywał, a dawał się odbijać.

4

Taka super zabawa z tego wyszła, że zrobiliśmy turniej rodzinny. 

5

Następnym razem dorobię jeszcze dwie paletki i będzie gra w debla. Oczywiście można bawić się nawet w pojedynkę, bo Adam na przykład bił rekordy podbijania. 

6

 

Jak zrobić duże bańki mydlane?

Puszczanie baniek mydlanych to najlepsza zabawa pod słońcem. Kto nie lubi baniek? Znacie takiego? Jednak takie małe to na nikim nie robią wrażenia. Pokażę Wam jak możecie zaimponować znajomym, rozbawić dzieci na kinder party, czy urządzić rodzinne puszczanie baniek. Zdradzę Wam tutorial na wielkie bańki.

Co będzie nam potrzebne? Dwie okrągłe listewki, sznurek bawełniany. Do wykonania bańkowego płyny potrzebujemy wody demineralizowanej, płynu do naczyń Ludwik i gliceryny. Oczywiście można też skorzystać z gotowych płynów, które są dostępne w sklepach.

Na końcach kijków zawiązujemy 1/3 sznurka, a 2/3 dowiązujemy do pierwszego kijka, tworząc takie oto laso jak na zdjęciu.

cats

Z 1 litra wody demineralizowanej, 200 ml płynu do naczyń Ludwik i 2 łyżek stołowych wysokoprocentowej gliceryny robimy bańkowy płyn.

cats1

Do szerszego naczynia, miski wlewamy płyn i zanurzamy połączone kijki ze sznurkiem. Powoli je podnosimy, jednocześnie delikatnie rozkładając sznurek. Jeżeli jest wietrzyk, to on wykona za nas robotę. Jeżeli jest bezwietrznie, trzeba się zakręcić, aby bańka się nadmuchała. Chwila ćwiczeń i czy mały, czy duży bańki zaczną wychodzić.

8

Takiej radość jak przy bańkach to dawno nie mieliśmy. Każdy po kolei musiał wypróbować puszczania. Następnym razem zrobię, więcej kijków i litry płynu. Nagrałam jeszcze film, bo wtedy najlepiej widać jak się robi bańki. Zobaczcie!

 

W między czasie zajadaliśmy się pysznymi piankami Ptasie Mleczko® i wylegiwaliśmy na kocyku.

2a

9

Michał poszedł łowić ryby.

10

To był wspaniały dzień. Świetnie się bawiliśmy i spędziliśmy czas zupełnie inaczej niż zwykle. Chłopcy mieli okazję trochę się ze sobą pobawić, bo każdy z nich chciał wypróbować moje pomysły. Oto właśnie mi chodziło. Tu wiek nie grał roli, bo i my dorośli fajnie poszaleliśmy. Polecam Wam taki wypad za miasto, a jak jeszcze zabierzecie ze sobą moje pomysły na piknikowe zabawy to satysfakcja gwarantowana.

Przerywnik

Wyniki konkursu na czapkę urodzinową!

Słodkie zestawy od Wedel otrzymują:

– Beata Bielak

– Renata Chróstna

– Anna Parszewska

– Nina

– Marcelka M

Dzięki za wspólną zabawę i czekam na Wasze adresy na email kasiadiy@gmail.com

Przerywnik

Ten post powstał dzięki marce Wedel

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons