modne diy

Wianek z kwiatów (nie tylko) na ślub

To, że wianki z kwiatów są teraz w modzie, chyba nikomu nie trzeba udowadniać. Co druga panna młoda wybiera właśnie wianek z kwiatów zamiast welonu. Wcale mnie to nie dziwi – a nawet smuci, że tak późno ta moda zapanowała, bo miałabym okazję sama pójść w takim wianku do ołtarza. Na szczęście coraz częściej bawimy się w imprezowanie tematyczne, np. na See Blogers blogerzy bawili się na after party w stylu boho, gdzie wianki królowały. Nieważne, czy panna, czy mężatka – każda miała okazję upleść wianek i założyć go wieczorem

wianek z kwiatow

Pewnie niejedna z nas pamięta plecenie wianków z mleczy czy koniczyny. Jednak tam to plecenie było uzależnione od sezonu na łące. Dzisiaj nie musimy się ograniczać i wianki możemy pleść cały rok. Wystarczy bukiet róż z marketu, trochę gipsówki i możemy zabierać się do DIY.

Jak zrobić wianek z kwiatów?

Przerywnik

Materiały:

  • kwiaty, np. róże, drobne goździki, peonie itd.
  • gipsówka
  • drobne kwiatki, np. chryzantemy, margaretki
  • taśma florystyczna lub zielona wstążka

Przerywnikwianek z kwiatow 3

Kwiaty przycinam, ale zostawiam około 10 cm łodygi, którą obieram z liści.

wianek z kwiatow 4

Swój wianek tworzę z róż, a mniejsze kwiaty będą stanowić wypełnienie. Do łodygi róży dokładam mniejszy kwiatek i trochę gipsówki. Całość owijam taśmą florystyczną lub wstążką.

wianek z kwiatow 5

Do tych pierwszych kwiatków dołączam kolejne i cały czas owijam je taśmą, aby były ze sobą dobrze połączone.

wianek z kwiatow 6

Najważniejsze jest to, aby główki kwiatów były zwrócone na zewnątrz.

wianek z kwiatow 7

Dość samoczynnie kwiatki układają się w koło. Kiedy już stwierdzam, że wianek jest wystarczająco duży, wystające łodygi wywijam do środka.

wianek z kwiatow 8

Taśmą mocuję wystające łodygi do początku wianka i owijam ją między kwiatami.

wianek z kwiatow 9

Wianek jest bardzo sztywny, dlatego wcale nie ma potrzeby robić go na drucie, tak jak mówią niektóre tutoriale.

wianek z kwiatow 10

wianek z kwiatow 11

wianek z kwiatow

Dziewczyny, nie czekajcie na specjalną okazję, aby zrobić dla siebie wianek! Można zorganizować babski wieczór, imprezę albo robić wianki na wieczorze panieńskim. Potem zabawa w sesję fotograficzną z wiankami na głowach będzie niezapomnianą pamiątką z tego wydarzenia. Każda okazja jest dobra, aby tak fajnie się pobawić. Gwarantuję, że niesamowicie spędzicie czas, a gdy przyjdzie Wasza pora na ślubowanie – to same sobie uwijecie wianek. 

Zobacz także:

 kwiatowe dekoracje na stol 2 uchwyt na reczniki papierowe 9 pudełko na obrączki ślubne Diament diy
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

12 komentarzy

  1. Wianek prezentuje się ślicznie. Tylko szkoda, że taśma florystyczna nie została zamaskowana wstążeczką. Pozdrawiam serdecznie :)

  2. Uwielbiam wianki :)) Sama tego roku uplotłam kilka i jeden skleiłam (to dla kibicki, aby przetrwał dłużej) . Jak zwykle świetny tutek Kasiu!

  3. piękny wianek.
    Jakiś czas temu zrobiłyśmy przyjaciółce wieczór panieński,były wianki, ognisko, ploty do późna w nocy… Dużo frajdy miałam pletąc wianek, apotem zdjęcia rzeczywiście wyszły obłędne – super pamiątka!

Leave a Response

Simple Share Buttons