dla dzieci diywielkanocne diy

Na Wielkanoc – kreatywne zabawy dla dzieci

Przez najbliższy rok wspólnie z serwisem dajemyradę.pl, będziemy Wam przedstawiać inspirujące pomysły oraz sposoby na to by Wasz dom, otoczenie było lepsze i wygodniejsze – czyli to, co zawsze znajdujecie na blogu Twoje DIY. Dzisiaj zaczynamy cykl postów “Dajemy radę” od kreatywnych zabaw dla dzieci na Wielkanoc.

0a

Dorośli przed świętami mają mnóstwo pracy, a dzieci się nudzą i przeszkadzają. Co zrobić, aby pozwoliły w spokoju przygotować święta? Dać im pracę, najlepiej kreatywną, która będzie dla nich świetną zabawą, a nam zapewni trochę spokoju.

 

Patchworkowa pisanka

Zrób razem ze swoją pociechą obrazek kolorowej pisanki. Do tego zadania potrzebujesz tylko ramki, kolorowych papierów albo tylko skrawków, kleju biurowego, nożyczek, szablonu jajka, dwóch białych kartek technicznych. Starsze dziecko świetnie poradzi sobie samo! Cały tutorial znajdziecie na dajemyrade.pl

00a

 

Zając i marchewki

To jest propozycja dla dzieci, które potrzebują dużo ruchu, a zabawy plastyczne nie do końca je bawią. Pomysł świetnie sprawdzi się w rodzinie wielodzietnej, w której dzieci będą mogły ze sobą rywalizować, zapisywać punkty, a rodzic nagrodzi zwycięzcę słodką przekąską. Jak przygotować zabawę i opis zasad znajdziecie na dajemyrade.pl.

00a

 

Zwierzaki z papierowych talerzyków

Zabawę dla dzieci uda się zrobić z tego, co znajdziemy w domu. Oto prosty pomysł na wykonanie kurczaczka i baranka. Użyj papierowych talerzyków, kolorowego papieru, waty, samoprzylepnych oczu, które można zastąpić papierem, kleju biurowego, paru żółtych piórek lub papierków. Tutorial na dajemyrade.pl.

00a

Zabawy plastyczne z dziećmi to również przygotowanie do nauki pisania. Dzieci ćwiczą ręce, gdy prawidłowo chwytają nożyczki. Dzięki takim zajęciom rozwijamy ich kreatywność i pozwalamy poznać różne materiały. Budujemy w dziecku koncentrację i zdolność naśladowania. 

Przerywnik

Post przygotowany we współpracy z portalem dajemyrade.pl

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons