drewniane diywalentynkowe diy

Wytnij miłość

Wyrzynarka włosowa to mój przyjaciel. Uwielbiam wycinać kształty, litery. Niestety nadal nie mam idealnego sprzętu, który spełniałby moje oczekiwania i pracował tak, jak powinien.. Mam dwie wyrzynarki. Dremela Moto-saw i to naprawdę fajne urządzenie, ale wycina tylko cienką sklejkę. Na urodziny dostałam od małżonka ciut większą maszynę i wycina grubsze elementy, ale niestety jest nie precyzyjna. Jeszcze na pewno kiedyś się o tym rozpiszę. Od czasu do czasu dostaję napadu weny i lecę do warsztatu odpalić wyrzynarkę. Tym razem wycięłam miłość.

11

Przerywnik

Materiały:
Sklejka
Wyrzynarka
Wiertarka
Farby
Klej wikol
Sznurek

Przerywnik

Ja użyłam sklejki z odzysku, boki ze starych szuflad. Odrysowałam przygotowany szablon “LOVE”.

1

Wyrzynarka w ruch i wycinam.

2

Trzeba dostać się do środka napisu, więc grubym wiertłem nawiercam otwór. To przez niego przekładam cienki brzeszczot i wycinam literę w środku.

3

 Sklejkę trzeba ładnie oszlifować z odstających po cięciu zadziorów.

4

Drugi kawałek sklejki posłuży mi jako tabliczka dla napisu.

5

W sklejce robię dwa niewielkie otwory na sznurek.

6

Etap następny to ozdabianie.

7

Pomalowałam moje wycinanki.

8

Wikolem ładnie posmarowałam napis i ułożyłam na tabliczce. Docisnęłam książkami, aby dwa elementy dobrze się skleiły ze sobą.

9

Ostatni sprawa to sznurek jako zawieszka.

10

Napisy nie są trudne do wycinania. Można bawić się w wycinanki na różne sposoby. Tworzyć dla siebie, rodziny, a także na sprzedaż. Ja wycinanie porównuję do szycia na maszynie. Prowadzę drewno jak tkaninę pod igłą. Jak, widać można stworzyć fajną ozdobę. 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons