wielkanocne diy

10 pomysłów diy na pisanki

Tylu pisanek to ja jeszcze nigdy nie zrobiłam. Od środy wizytowałam w Warszawie i odwiedziłam “Pytanie na śniadanie” oraz “Dzień Dobry TVN” i właśnie w tym drugim programie w czwartek i piątek pokazywałam dekoracje, propozycje wykonania koszyczków wielkanocnych oraz 10 pomysłów diy na pisanki. Nie uwierzycie, ale zrobiłam 60 pisanek. Mam dosyć jaj na kilka lat, ale efekt koszyczka wielkanocnego przygotowanego dla “Dzień Dobry TVN” był tego wart. Jutro prowadzący program pójdą z koszyczkiem przygotowanym przeze mnie do święcenia. 

Pomysły, które dzisiaj pokażę to 10 pomysłów diy na pisanki. Niektóre z nich pojawiały się tu na blogu, a kilka powstało specjalnie do programu. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i może również w Waszym koszyczku znajdą się pisanki w stylu Twoje DIY.

Pisanki Dzień Dobry TVN
Na zdjęciu Ania Kalczyńska, Jarosław Kuźniar i Ja

Zobaczcie 10 pomysłów diy na pisanki.

#1 Pisanki truskawki

Świetna propozycja dla wielbicieli owoców. Pisanki truskawki są bardzo proste do wykonania. Barwimy jajka na czerwony kolor barwnikiem spożywczym, z zielonego papieru wycinamy coś w stylu szypułki, a z muliny robimy małe zielone ogonki, które przyklejamy do jaja za pomocą gorącego kleju. Na pisance robimy małe jasne plamki farbą, które będą, imitował pestki truskawki. Fajne?

10 pomysłów diy na pisanki

#2 Nakrapiane pisanki

Tu również jajka farbujemy barwnikami spożywczymi, a potem nakrapiamy. Cały tutorial znajdziecie tu.

10 pomysłów diy na pisanki

#3 Pisanki w geometryczne wzory

To wersja jaj dla zabieganych i odważnych, a potrzebujemy do nich tylko czarnego markera. Malujemy powtarzalne, geometryczne wzory. Jeszcze lepszy efekt uzyskamy na białych jajkach. 

10 pomysłów diy na pisanki

#4 Pisanki decoupage dla każdego

Prosta wersja decoupage, gdzie zamiast kleju używamy roztrzepanego jajka i przyklejamy nim pojedyncza kolorową serwetkę ze wzorem. 

10 pomysłów diy na pisanki

#5 Pisanki malowane korektorem

Wpadlibyście na to, aby użyć korektora do malowania jajek? Rewelacyjna zabawa jest przy tym, a malować możecie to, co Wam odpowiada i co umiecie. Tu dozwolone są napisy, wzorki, szlaczki itd. 

10 pomysłów diy na pisanki

#6 Popękane jaja

Ten pomysły przygotowałam pierwszej Wielkanocy na blogu, a ponieważ tego typu proejkty są uniwersalne i wiecznie młode, więc znowu go przypominam. Cały tutorial znajdziecie o tutaj.

10 pomysłów diy na pisanki

#7 Skandynawskie pisanki

Jajka, które podbiły skandynawskie blogi. Białe jajo, nakrapiane czarną farbą. Bardzo proste do wykonania, a na pewno znajdą uznanie u osób, które lubią połączenie black and white.

10 pomysłów diy na pisanki

#8 Potworne pisanki

Z tego pomysłu powinny skorzystać dzieci. Jajka farbujemy barwnikami spożywczymi, doklejamy samoprzylepne oczy, a resztę domalowujemy markerem. Strasznie zabawne te jaja.

10 pomysłów diy na pisanki

#9 Złocone pisanki

To mój tegoroczny pomysł, ale tym razem wersja z mocnym niebieskim tłem. Cały tutorial znajdziecie tutaj.

10 pomysłów diy na pisanki

#10 Pisanki silhouette

Jajka ze wzorkiem, które wykonujemy, wycinając szablon w folii samoprzylepnej, przyklejamy ją na jajko, a później malujemy na jednolity kolor. Takie jajka znajdziecie w tym poście.

10 pomysłów diy na pisanki

Wszystkie jajka zostały zapakowane do koszyczka, który przygotowałam w czwartek na antenie “Dzień Dobry TVN” i zostały przekazane prowadzącym, a koszyczek prezentował się tak.

koszyczek wielkanocny

koszyczek wielkanocny 1

Jeszcze pamiątkowe zdjęcie wśród jaj. 

dzien dobry tvn

Pisanki zostały w Warszawie, a ja już w domu ze swoimi chłopakami. Teraz zaczynam świętowanie we własnym domu. Wszystkim życzę Wesołych Świąt Wielkiejnocy, kolorowych pisanek, obfitego dyngusa i miłych chwil spędzonych z rodziną. Odpocznijcie i do usłyszenia po świętach. 

Wesołych Świąt!

Linki do fragmentów programów, w których brałam udział:

“Pytanie na śniadanie” – 23.03.2016r.

“Dzień Dobry TVN” – 24.03.2016r. 

“Dzień Dobry TVN” – 25.03.2016r.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

14 komentarzy

  1. Widziałam Cię dziś w DDTVN :) Napracowałaś się :)
    Świetne te pisanki, najbardziej mi się spodobały pisanki silhouette :)

  2. No proszę ile pisanek! U mnie tylko jedna ręcznie robiona… Wstyd! No ale ten czas tak szybko leci, że ciągle jego brak. Gratuluję występów w TV i życzę odpoczynku w rodzinnym gronie w ten świąteczny czas:)

Leave a Response

Simple Share Buttons