wielkanocne diy

Złote jaja – wielkanocne pisanki diy

Jak zrobić złote jaja?

To jest pomysł dla tych wszystkich, którzy niekoniecznie lubią tradycję i mają ochotę przełamać rutynę w wielkanocnym koszyku. Złote jaja, będą zdecydowanie odbijać się na tle innych pisanek i wyróżniać odważnych właścicieli. Podanie takiej ozłoconej pisanki na stół też będzie robiło wrażenie. Oczywiście można zrobić takie złote jaja z wydmuszek i będzie to cudowna dekoracja wielkanocna, która będzie nam służyć zarówno w tym, jak i w następnych sezonach. To do roboty. Robimy złote jaja krok po kroku!

Złote jajaPrzerywnikMateriały na złote jaja:

  • wydmuszki lub gotowane jajka
  • szlagmetal – imitacja płatków złota
  • klej lub roztrzepane białko
  • pędzelek

PrzerywnikZlote jajka 1

Wypróbowałam dwa kleje: w sztyfcie i do decopupage. Polecam do tego diy używać zwykłego kleju w sztyfcie, którym malujemy wzory na jajku.

Zlote jajka 2

Potem przykładamy płatek szlagmetalu na jajko i dokładnie owijamy.

Zlote jajka 3

Miejsce, które nie ma być ozłocone, odkrywamy, omiatając powierzchnię jajka.

Zlote jajka 4

Klej można zastąpić roztrzepanym białkiem i chwilę odczekać, aż przeschnie, aby nałożyć szlagmetal i na przykład zrobić paski na wydmuszce. Wtedy będzie można wykonać pisanki do święcenia, a potem do zjedzenia w niedzielny poranek na śniadaniu wielkanocnym.

Złote jaja

Jajo w kropki też jest fajne.

Złote jaja

Każdy może wykonać swój własny wzór na złotych pisankach.

Złote jaja

Gdzie kupić szlagmetal do wykonania takich pisanek? Najszybciej w sklepie dla plastyków. Może macie taki sklep stacjonarny w swojej okolicy, a jak nie to w internecie wykonacie spokojnie taki zakup. Jeszcze mnie pytacie gdzie kupić białe jajka? Przed świętami w marketach są specjalnie przygotowane białe jajka, aby można było je malować i upiększać. Rozejrzyjcie się dobrze. Moje jajka to wydmuszki gęsie. Bardzo je lubię do tworzenia dekoracji, a kupuję je na allegro.

Pomysł jak większość u mnie tani, łatwy i przyjemny. Jeżeli Ci się podoba, to nie szukaj wymówek, tylko po prostu wykonaj to diy. 

Zobacz inne pisanki:

Pisanki vintage 2017Jaja ze sznurka 000IMG_25421-1024x768
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

6 komentarzy

Leave a Response

Simple Share Buttons