kosmetyczne diyRady nie od parady

Ciekawe zastosowanie kwasku cytrynowego

cytrynowe kule do kąpieli

Jeżeli tak jak ja jesteście fanami uniwersalnych rozwiązań i sprzątania to przychodzę dzisiaj do Was z bardzo pomocnym wpisem. Pokażę Wam, jakie można znaleźć zadania dla kwasku cytrynowego w Waszych domach. Jeśli wydaje się Wam, że jest ich niewiele to jesteście w błędzie! Kwasek cytrynowy to bardzo uniwersalny pomocnik – może służyć do czyszczenia czajnika i sprzątania łazienki, ale można też go wykorzystać jako składnik do przygotowania kul do kąpieli. Jeśli jesteście ciekawi, jakie inne zastosowanie kwasku cytrynowego znalazłam – zapraszam do czytania :) 

cytrynowe kule do kąpieli

 

Odkamienianie czajnika

Moim pierwszym sposobem na zastosowanie kwasku cytrynowego jest odkamienianie czajnika. Napisałam o tym kiedyś osobny wpis – przeczytasz o tym więcej TUTAJ. Nagrałam też film KLIK, ale myślę, że warto o tym przypomnieć. Wiele osób wciąż kupuje gotowe preparaty do odkamieniania zamiast skorzystać z czegoś ekologicznego i łatwo dostępnego. Do wyczyszczenia czajnika potrzebujesz tylko kwasku cytrynowego i gorącej wody. Możesz kupić większe, na przykład kilogramowe opakowanie kwasku – wtedy ogarniesz wiele czyszczeń czajnika i dodatkowo wystarczy Ci go na drugi sposób!

Sprzątanie łazienki

Drugie zastosowanie kwasku cytrynowego to wykorzystanie go do wyczyszczenia łazienki. Użyłam go do usunięcia osadu z kamienia – TUTAJ przeczytasz o tym więcej. 

Kule do kąpieli

Niezwiązane ze sprzątaniem zastosowanie kwasku cytrynowego Ci się spodoba! Bez wątpienia jest ono niezwiązane ze sprzątaniem. Być może jeszcze nie wiesz, ale kwasek cytrynowy świetnie się sprawdza do tworzenia kul do kąpieli. Na blogu mam kilka propozycji zapachowych, więc możesz wybrać coś dla siebie – stworzyłam cytrynowelawendowe kule do kąpieli. Aromaterapia jest wskazana po męczącym czy nerwowym dniu. Warto zrobić sobie zapas takich kul i używać ich w razie potrzeby. A jeśli masz kłopot z wymyśleniem pomysłu na prezent to polecam skorzystać z mojej propozycji na kule kąpielowe na prezent KLIK. Możesz zmienić ich kształt w zależności od formy, jakiej użyjesz. Osoba nimi obdarowana na pewno poczuje się wyjątkowa, a Ty po raz kolejny udowodnisz, że zastosowanie kwasku cytrynowego jest bardzo szerokie!

Inne zastosowania

Możesz go wykorzystać także, żeby wzmocnić efekt proszku do prania – rozjaśnia i chroni jasne ubrania przed szarzeniem. Świetnie sprawdzi się do mycia ekspresu do kawy, wyczyścisz nim piekarnik oraz mikrofalówkę. Bez wątpienia kwasek cytrynowy to bardzo uniwersalna i niezbędna substancja w domu! Koniecznie daj mi znać, jakie zastosowanie kwasku cytrynowego znalazłaś w swoim domu! 

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

Leave a Response

Simple Share Buttons