O mnieWydarzenia

Co Blog Forum Gdańsk robi z ludźmi?

W zeszłym roku byłam pierwszy raz na Blog Forum Gdańsk. To był naiwny wyjazd. Jak ja nic nie wiedziałam o blogerach, o blogosferze i o Blog Forum Gdańsk. Poznałam mnóstwo osób, uścisnęłam wiele rąk, z wielką ciekawością słuchałam, a wręcz chłonęłam wszystko i wszystkich. Tu napisałam, jak było w zeszłym roku. W tym roku było zupełnie inaczej, bo moje życie zmieniło się diametralnie. 

12046797_1000396310026180_8550677734711344078_n
#BFGdansk fot. Paweł Wyszomirski

Konferencja zaczęła się od wielkiego bum. Na scenie wystąpił Austin Kleon. Pisarz, artysta robiący sztukę ze słów. Na mnie ta prezentacja wywarła genialne wrażenie, bo to, co robi Austin, jest bardzo kreatywne i jest mi bliskie. Już zamówiłam jego książkę, bo zdecydowanie chcę poznać jego twórczość bliżej. Jednak najbardziej podobały mi się jego słowa:

Austin Kleon

Druga ważna dla mnie prelekcja to panel z profesorem Bralczykiem. Dla wielu przede wszystkim zabawna. Owszem ja też się na niej popłakałam ze śmiechu, ale przede wszystkim usłyszałam mądrość i doświadczenie. Chciałabym mieć taki refleks intelektualny i klasę jak profesor. Koniecznie zachęcam Was do obejrzenia tego panelu.

12043154_1001103489955462_5220060329989127605_n
#BFGdansk fot. Paweł Wyszomirski

W zeszłym roku właśnie na Blog Forum Gdańsk usłyszałam o Vine. Wojtek Wieman przygotował rewelacyjną prezentację (tu można ją obejrzeć), a ja we wszystko uwierzyłam. Założyłam konto na Vine i zaczęłam tworzyć 6 sekundowe mini wideo, oczywiście w tematyce diy. W tym tygodniu cieszyłam się 25 milionami zapętleń na Vine po 11 miesiącach od tego wydarzenia.

W tym roku z kolei dzięki Vine i mojej znajomości z tą platformą, zostałam zaproszona do poprowadzenia warsztatów dla blogerów. Jaki to był stres. Dużo czasu przeznaczyłam na przygotowanie się, aby warsztaty były jak najbardziej merytoryczne i chyba to mi pomogło, bo stres udało mi się opanować. Reakcje na warsztaty były bardzo, bardzo pozytywne, więc chyba nie muszę się wstydzić i zapraszam Was do obejrzenia.

Warsztaty vine
#BFGdansk fot. Paweł Wyszomirski

Największą jednak dumę czuję z tego, że zaraz po warsztatach powstały nowe konta na Vine, a już następnego dnia pojawiały się na nich filmy. Pamiętajcie, że każdy może zacząć swoją przygodę z Vine, nie trzeba być blogerem i w żaden sposób być związanym z internetem. Wystarczy wziąć telefon w rękę i nagrywać. 

Weekend w klimatycznym Gdańsk, konferencja w Europejskim Centrum Solidarności i mnóstwo spotkań z ciekawymi ludźmi. Wymiana doświadczeń, rozmowy z tymi, których znamy z internetu, a teraz możemy się uścisnąć w realu. Takiemu wydarzeniu towarzyszy tyle emocji, że jeszcze przez kilka tygodni będę je konsumować. 

page1-horz

Co Blog Forum Gdańsk robi z ludźmi? Zmienia. Mnie odmieniła poprzednia edycja i coś czuję, że tegoroczna namiesza jeszcze bardziej w moim życiu. Mój rok blogowy liczę od jednej edycji BFG do następnej. Jednak nie zamierzam siedzieć i czekać. Mam zamiar przepracować ten rok bardzo intensywnie. Chcę inspirować, pokazywać nowe pomysły diy, podnosić sobie poprzeczkę, aby każdy mógł u mnie znaleźć to czego szuka. Jestem dumna, że jestem częścią blogosfery.

 

Inne wydarzenia:

Twoje DIY10420776_471443339674716_1292116623562834534_nDSC_52771
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons