dekoracyjne diydrewniane diyogrodowe diy

Domowy zielnik DIY – prowadzę „Pytanie na Śniadanie Extra” odcinek 6

Domowy zielnik DIY

W ostatni poniedziałek w „Pytaniu na Śniadanie Extra” pokazałam domowy zielnik (TU możesz zobaczyć ten odcinek), który wymyśliłam rok wcześniej, kiedy jeździłam z Castoramą po Polsce, robiąc pokazy na scenie i warsztaty diy. Teraz wróciłam do tego pomysłu, aby pokazać go w telewizji, ale także tu na blogu. Zielnik to świetna sprawa, aby hodować zioła i cieszyć się ich świeżością na co dzień. Oczywiście ten pomysł to generalnie domowy ogródek, w którym można sadzić, co się chce. Jednak najważniejsze jest to, że drabinka nie zajmuje dużo miejsca i nawet na małym i ciasnym balkonie można ją postawić i hodować zioła, pomidorki, kwiaty itd. 

Domowy zielnik DIY

Jak zrobić domowy zielnik DIY?

Materiały:

– trzy deski 2 m x 3 cm x 2 cm
– wkręty
– wkrętarka lub śrubokręt
– piła lub wyrzynarka
– ołówek i miara
– farba i pędzel

Docinam listewki na półmetrowe kawałki.

 Na dwóch deskach zaznaczam sobie miejsca co 40 cm.

Układam pocięte deski co 40 cm na dwóch równo ułożonych deskach.

Szczebelki przykręcam do deski.

Drabinkę maluję farbą akrylową na ulubiony kolor, aby zabezpieczyć ją przed warunkami atmosferycznymi.

Domowy zielnik DIY

Oglądaj mój cykl DIY w „Pytaniu na Śniadanie Extra” w każdy poniedziałek wakacji o 11.10 na TVP2. 

Domowy zielnik DIY

Domowy zielnik DIY

Domowy zielnik DIY

Na drabince wieszam korytka na hakach. Trzeba pamiętać o tym, aby szerokość drabinki dopasować do naszych korytek. Teraz można sadzić zioła. Pachnące oregano, rozmaryn, mięta i bazylia. Aromat od zielnika jest tak niesamowity, że choćby dla tego zapachu warto zrobić to DIY. Do oznaczania ziół polecam Wam wpis o tabliczkach do roślin. Oczywiście drabinkę warto przymocować na górze do ściany, aby w razie dużego wiatru się nie przewróciła.

Zapraszam Was jutro do oglądania kolejnego odcinka PnŚ Extra w TVP2 o 11.10, bo pokażę bardzo romantyczną huśtawkę. Myślę, że ten pomysł bardzo się Wam spodoba :) To do jutra! Pomacham do Was z telewizora.

 

Zobacz inne odcinki mojego cyklu DIY w Pytanie na Śniadanie Extra.

 
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons