dla dzieci diywielkanocne diy

Koszyczek ze słoika

Przed świętami słoiki się rozmnożą w naszych domach. Majonezy, kompoty, przetwory i całe stadko szkła będziemy mieli w kuchni. Mam nadzieję, że nie wyrzucacie słoików? Tyle jest pomysłów na ich praktyczne wykorzystanie. Żałuję tylko, że polscy producenci nie biorą wzoru zza oceanu i nie powielą kultowych Ball Manson Jar w naszym wydaniu. Wszyscy maniacy diy, kupowaliby takie słoiki bez względu na zawartość. Jednak wróćmy do rodzimego szkła i do tego, co można z niego zrobić. Może koszyczki wielkanocne na słodycze dla dzieci?

aPrzerywnik

Materiały:

– słoik

– drut

– skrawki tkanin np. z Color Mercado

– kombinerki

– kolorowa bibuła

Przerywnik1

Przycinamy drut i modelujemy go na słoiku.

2

Drut owijamy tkaniną.

3

4

Tniemy bibułę na cienkie paski. Będzie sianko dla łakoci.

5

Do słoiczka wkładamy czekoladowego zająca i cukrowe jajka.

b

Słoikowe pomysły ostatnio mnie wciągnęły. Może dlatego, że mam całą szafkę szkła. Część przekazuje rodzinie, która robi przetwory, a resztę żal mi wyrzucić. Druga sprawa, po co kupować koszyczki czy opakowania na wielkanocne słodycze, jak i tak raz w roku tego użyjemy? Lepiej wykorzystać to, co mamy pod ręką i pokombinować trochę.

 

Zobacz inne szklane pomysły:

4000page0
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons