dekoracyjne diyoświetleniowe diy

Lampa ze słoika – Ball jar

W domku letniskowym wiele mam już zrobione, ale tu i ówdzie brakuje mi detali. Nie ma ich ze względu na brak koncepcji lub nie mogę znaleźć w sklepach odpowiedniego przedmiotu. Dlatego też po remoncie z sufitu zwisały żarówki. W końcu wpadłam na pomysł na oświetlenie łazienki i sypialni. Zamówiłam kultowe słoiki Ball jar, poleciałam do marketu budowlanego po oprawki i kawałek kabla. Teraz mogę patrzeć do góry i podziwiać lampy diy ze słoika Ball.

0Przerywnik

Materiały:

– Słoik Ball 

– Oprawki z nakrętkami

– Kabel

Przerywnik1

Należy zacząć od zdjęcia izolacji z kabla.

2

Rozkładamy oprawkę i wciskamy do niej kable. Moja oprawka jest samo zaciskająca się i nie potrzeba nic dokręcać.

4

Na kablu zrobiłam supeł, który zamknę w oprawce. To on musi utrzymać kabel, aby ten nie wyrwała się z oprawki pod ciężarem słoika.

5

Słoiki ball mają specyficzną zakrętkę z wyjmowanym środkiem i to ułatwi mi zadanie.

6

Specjalnie kupiłam oprawki z dwoma nakrętkami. Teraz wystarczyło je nakręcić, a pomiędzy umieścić nakrętkę od słoika.

8

Żarówka musi być ledowa, aby się nie nagrzewała słoika.

9

Nakręcamy słoik i możemy podłączyć lampę.

10

Lampy idealnie pasują do mojego wnętrza.

00

Słoiki dają świetne światło i jest dzięki nim dodatkowy klimat. Pomysł tani, własnoręcznie wykonany, oryginalny. Cały domek mam nacechowany takimi smaczkami, więc i ten pomysł pasuje tu idealnie. Urządzanie tego letniego miejsca nauczyło mnie cierpliwości. Powoli urządzam i cieszę się każdym dodatkiem, który zrobiłam.

 

Inne lampy diy:

 00 2 16 0
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

22 komentarze

 1. Fajny pomysł. Można jeszcze wybrać jakieś kolorowe słoiki. Efekt byłby ciekawszy choć pewnie światło w pokoju takie se ;) Mi to chodzi po głowie zrobienie abażuru do lampy, a ze sznurka. Wiesz: sznurek+vicol+balon = nowoczesny abażur.

 2. Uwielbiam wpadać i sprawdzać co też Kasia nowego zmajstrowała :) Głowa pęka od inspiracji :)) Dzięki Kasiu i owocnego tygodnia!

 3. Wszystko wygląda tak łatwo… ja za “elektrykę” jeszcze się nie brałam, ale jak ogląam Twoje tutoriale to może się kiedyś skuszę :)
  Lampa świetna :)
  Pozdrawiam
  Marta

   1. Hmmm, bardzo podobają mi się takie lampki – tylko te czarne wizje rozpadania się pod wpływem gorąca na tysiąc szklanych elementów mnie przerażają :P

     1. I tym oto rzeczowym argumentem mnie kupiłaś! Dzięki Ci <3 Teraz tylko urobię Pana Męża, co on na takie lampusie ;)

Leave a Response

Simple Share Buttons