dekoracyjne diyoświetleniowe diy

Lampa ze słoika – Ball jar

W domku letniskowym wiele mam już zrobione, ale tu i ówdzie brakuje mi detali. Nie ma ich ze względu na brak koncepcji lub nie mogę znaleźć w sklepach odpowiedniego przedmiotu. Dlatego też po remoncie z sufitu zwisały żarówki. W końcu wpadłam na pomysł na oświetlenie łazienki i sypialni. Zamówiłam kultowe słoiki Ball jar, poleciałam do marketu budowlanego po oprawki i kawałek kabla. Teraz mogę patrzeć do góry i podziwiać lampy diy ze słoika Ball.

0Przerywnik

Materiały:

– Słoik Ball 

– Oprawki z nakrętkami

– Kabel

Przerywnik1

Należy zacząć od zdjęcia izolacji z kabla.

2

Rozkładamy oprawkę i wciskamy do niej kable. Moja oprawka jest samo zaciskająca się i nie potrzeba nic dokręcać.

4

Na kablu zrobiłam supeł, który zamknę w oprawce. To on musi utrzymać kabel, aby ten nie wyrwała się z oprawki pod ciężarem słoika.

5

Słoiki ball mają specyficzną zakrętkę z wyjmowanym środkiem i to ułatwi mi zadanie.

6

Specjalnie kupiłam oprawki z dwoma nakrętkami. Teraz wystarczyło je nakręcić, a pomiędzy umieścić nakrętkę od słoika.

8

Żarówka musi być ledowa, aby się nie nagrzewała słoika.

9

Nakręcamy słoik i możemy podłączyć lampę.

10

Lampy idealnie pasują do mojego wnętrza.

00

Słoiki dają świetne światło i jest dzięki nim dodatkowy klimat. Pomysł tani, własnoręcznie wykonany, oryginalny. Cały domek mam nacechowany takimi smaczkami, więc i ten pomysł pasuje tu idealnie. Urządzanie tego letniego miejsca nauczyło mnie cierpliwości. Powoli urządzam i cieszę się każdym dodatkiem, który zrobiłam.

 

Inne lampy diy:

 00 2 16 0
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons