Rady nie od parady

16 trików na lato

Jak ja uwielbiam różnego rodzaju lifehacki i triki. Zbieram pieczołowicie wszystkie pomysły, aby potem przygotować dla Was post pełen ciekawych podpowiedzi, jak rozwiązywać domowym sposobem różne życiowe sytuacje. Tak więc, jak lato to i letnie pomysły muszą być. 

catsPrzerywnik

Latem grillowanie to chyba podstawa, ale ruszt taki brudny, że kiełbaski nie położysz. Są na to dwa sposoby. Ruszt oczyścisz kulką folii aluminiowej albo przeciętą na pół cebulą. Ja osobiście używam folii. 

1Przerywnik

Ruszt już czysty. To jak bez chemicznych rozpałek rozpalić brykiet? Wystarczy wykorzystać wytłaczankę po jajkach, umieścić brykiet jak jajka w środku i podpalić kartonik. Spróbujcie!

3Przerywnik 

Niektóre grillowane kąski nie powinny być bezpośrednio narażone na ogień. Wtedy dwie puszki po konserwach pomogą Wam podnieść ruszt wyżej i można bezpiecznie grillować smakołyki.

2Przerywnik

Kupiliście grilla, ale ruszt nie ma rączek, aby go podnosić. Wystarczy dokręcić do niego takie oto uchwyty, kupione w markecie budowlanym. Kłopot z głowy.

4Przerywnik

“Potrzeba matką wynalazku”, a butelka plastikowa zawsze się przyda do podlania trawnika, czy przygotowania ogrodowego prysznica dla uciechy i ochłody. Skorzystacie?

5Przerywnik

Lody w upale szybko się topią, aby uniknąć wybrudzeniem się, warto na patyczek wetknąć foremkę do muffinek. Truskawki idealnie pocięte na plasterki, na maszynce do krojenia jajek. Teraz można piec tartę truskawkową.

6Przerywnik

Nikt nie lubi piasku na kocu. Prześcieradło z gumką załatwi temat. W kocu czy pledzie warto zszyć jeden bok i zrobić mniejsze przegródki, doskonałe do przechowywania potrzebnych nam akcesoriów.

7Przerywnik

Warto też przerobić sobie duży ręcznik na torbę i jeszcze zrobić wygodną poduszkę.

8Przerywnik

Zamiast lodów pyszny jest mrożony jogurt. Wbij w opakowanie patyczki do lodów i do zamrażarki. Lody będą jak znalazł. Nie masz grilla? Wystarczy gliniana doniczka, wyłożona folią aluminiową i można rozpalać węgiel. 

9Przerywnik

Pokrojoną na plasterki cytrynę warto zamrozić z wodą i potem tylko dodawać do coli. Jak ochronić dziecko przed insektami latem. Turystyczne łóżeczko przykryte prześcieradłem z gumką i maluszek może bawić się, a nic go nie pogryzie.

10

źródło: buzzfeed.com

Ja wiele z tych trików wypróbowałam, bo na wakacje nie można zabrać nieograniczonych ilości rzeczy i przewidzieć wszystkich sytuacji, które mogą się na przydarzyć. Czasami wystarczy podejść do tematu inaczej, a rozwiązanie samo się znajdzie. Ciekawa jestem, czy i Wy macie jakieś letnie lifehacki?

 Rady nie od parady:

cats10
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons