dekoracyjne diyorganizacyjne diy

Prawie ceramiczne podstawki do zdjęć

W wakacje robimy wiele cudownych zdjęć, a po przyjeździe do domu mamy ochotę je postawić w każdym kącie domu, aby przypominały nam fajne chwile. Mimo cyfryzacji fotografii i tak sporo zdjęć się drukuje, aby włożyć je w ramki. Bardzo modne są teraz wydruki zdjęć z Instagrama w kwadratowej formie. Ja również ulegam ich czarowi, może dlatego, że lubię symetrię. Pomysłów na ekspozycję zdjęć jest sporo. U mnie też znajdziecie kilka, takich jak na przykład sztaluga z papierowych słomek. Ostatnimi czasy bardzo doceniłam glinę samoutwardzalną jako świetny materiał do DIY. Dzięki zabawie z gliną powstały fajne podstawki do zdjęć, a moim odkryciem jest malowanie jej lakierami do paznokci – w ten sposób uzyskujemy efekt jak przy farbach ceramicznych.

Podstawki do zdjęć

Jak zrobić podstawki do zdjęć z gliny?

Przerywnik

Materiały:

  • glina samoutwardzalna
  • lakiery do paznokci
  • nóż kuchenny
  • nożyk
  • trochę wody
  • deska do krojenia

PrzerywnikPodstawki pod zdjecia 2

Glina sprzedawana jest w blokach – wykorzystamy ten fakt. Nie ma potrzeby wałkować gliny, wystarczy z takiego bloku dokładnie wyciąć trójkąty.

Podstawki pod zdjecia 3

Glina ładnie daje się wygładzić palcami z odrobiną wody. Wtedy jesteśmy w stanie precyzyjnie dopracować powierzchnię podstawek.

Podstawki pod zdjecia 4

Nożem wykonujemy nacięcie na górze glinianego trójkąta. Glinę zostawiamy do wyschnięcia. Po kilku godzinach możemy działać dalej.

Podstawki pod zdjecia 5

Najlepsza zabawa jest w malowaniu gliny lakierem do paznokci. W zależności od koloru nakładamy 1–2 warstwy, aby jednolicie pokryć całość.

Podstawki pod zdjecia 6

Po wyschnięciu lakieru wkładamy zdjęcia w nasze prawie ceramiczne podstawki do zdjęć.

Podstawki do zdjęć

Ceramiczne podstawki do zdjęć 

Glina samoutwardzalna nie wymaga wypalania; wystarczy ją zostawić, by sama wyschła, natomiast lakier do paznokci nada jej powierzchnię taką, jaką mają farby do ceramiki. Ba, mam wręcz wrażenie, że efekt jest fajniejszy niż przy farbach do ceramiki! Lakiery są tańsze i chyba mamy większy wybór kolorów. Łatwiej się w nie zaopatrzyć lub wykorzystać końcówki lakierów, które nam zostają po manicure. Teraz Wasza kolej na stworzenie małej wakacyjnej galerii zdjęć. Może ktoś znajdzie pomysł na inny ciekawy kształt takich podstawek? Czekam na Wasze realizacje.

Zobacz także:

Kratka nad biurko diy 107ramka-z-tackipage03
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons