dekoracyjne diyorganizacyjne diy

Kratka nad biurko diy – druciany organizer

Nie spodziewałam się, że tak bardzo spodoba się Wam “Metamorfoza pokoju młodzieżowego” i bardzo dziękuję za tyle miłych słów, komplementów, zarówno tu na blogu, jak i na fanpage Twoje DIY oraz na moim Instagramie. Wiele osób zauważyło kratkę nad biurkiem Michała i dzisiaj to jej poświęcę post, bo to moje kolejne diy. Od dawna obserwuję modę na kratki, druciane organizery, które wiszą nad miejscem do pracy i na nich można zawieszać ważne informacje, ale również dekoracje. Do tej pory nie miałam gdzie u siebie wykonać takiego pomysłu, a czułam do niego ogromną miętę. Wszelkie aranżacje wnętrz kusiły mnie pięknymi zdjęciami, a ja tylko wzdychałam i myślałam, z czego by tu taką kratkę wykonać i jak ją wkomponować we wnętrze. Jak wymyślałam pokój chłopców, to tak zaplanowałam wnętrze, aby kratka nad biurko diy, też się tam znalazła.

Kratka nad biurko diy 1

Kratka nad biurko diy

Pomysł niby prosty, ale skąd wziąć taką kratkę? Przemierzając nie raz, nie dwa różne składy i markety budowlane, mijałam kratki zbrojeniowe. Leżące gdzieś, tak po prostu i niedoceniane przez większość mijających je osób. Jak tylko zaczęłam myśleć o wykonaniu drucianego organizera nad biurkiem syna, to od razu przypomniały mi się kratki zbrojeniowe. W sumie objechałam za nimi pół Torunia, ale było warto. Kratka to koszt 8 zł, a spokojnie z niej można zrobić dwie kratki nad biurko lub jedną dużą.

Przerywnik

Co potrzebujemy do wykonania organizera nad biurkiem?

  • kratka zbrojeniowa
  • kombinerki
  • farba w sprayu

PrzerywnikKratka nad biurko diy 2

Wykonanie takiej kratki nad biurko jest bardzo proste. Po prostu kombinerkami należy przyciąć, kratkę zbrojeniową do swoich wymiarów. Trzeba trochę siły użyć, ale ja sobie dałam radę sama.

Kratka nad biurko diy 3

Można zostawić wystające druty, tak jak ja to zrobiłam, albo przyciąć je maksymalnie blisko, aby prawie ich nie było.

Kratka nad biurko diy 4

Przymierzyłam, czy kratka mi pasuje i wejdzie między półki, a biurko.

Kratka nad biurko diy 6

Kolejny etap to malowanie. Można kupić kratkę ładnie wykończoną, ale moja leżała na dworze i trochę nawet zardzewiała. Miałam farbę podkładową szarą w sprayu, która została mi po malowaniu roweru i to nią potraktowałam kratkę.

Kratka nad biurko diy 5

Wykorzystałam półkę, aby na jej wkrętach zawiesić kratkę. Nie będę robić dodatkowych dziur w ścianie, bo nie wiadomo, kiedy przyjdzie czas na zmiany i nowy pomysł “zrób to sam”.

Kratka nad biurko diy 7

Kolor świetnie dopasował się do ściany i kratka częściowo zniknęła na jej tle.

Kratka nad biurko diy

Kratka nad biurko diy 8

Kratka nad biurko diy 9

Kratka nad biurko diy spełniła moje oczekiwania i doskonale się prezentuje w nowym pokoju chłopców. Myślę, że to organizer idealny dla nastolatka. Każde dziecko powinno mieć takie miejsce, gdzie może przypinać plan lekcji, karteczki z zapiskami, zdjęcia i inne gadżety. Jeszcze muszę wymyślić coś dla młodszego syna nad biurko, ale specjalnie zostawiłam sobie to na później, aby mieć jeszcze szansę na dekorację. 

Zobacz także:

organizacja w szafie21 zastosowań gumki recepturki034Organizator do łazienki
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

15 komentarzy

  1. Często widziałam takie kratki na różnych pinterestowych inspiracjach, ale zawsze pojawiało się pytanie: skąd wziąć taką kratkę? ;) A tu proszę! Świetnie to wygląda, jest praktycznie i tanio, czego chcieć więcej?

  2. Tak, taka kratka to świetny pomysł:) Ja swoją też zrobiłam z kraty zbrojeniowej już jakiś czas temu. Niestety te kraty często nie są w zbyt dobrym stanie, szczerze mówiąc nie spotkałam jeszcze takiej, która nie byłaby zardzewiała ( w marketach budowlanych nie traktują ich jak dekoracji niestety;)). Jeśli trafimy na taką zardzewiałą to dobrym pomysłem jest wtedy zakup odrdzewiacza koszt kilku złotych, a nie trzeba mozolnie szorować papierem ściernym, by przygotować ją do malowania.

  3. Markety budowlane to wielkie sklepy z dekoracjami! Od nas zależy czy na te rzeczy tak właśnie patrzymy :-)
    Kilkoro znajomych już wyposażyłam w takie kratki-organizery :)

  4. Podoba mi się takie rozwiązanie. Można powiesić na kratce zdjęcie, obrazek, cokolwiek i to bez klejenia czy przypinania. ;)

Leave a Response

Simple Share Buttons