dla dzieci diyszyciowe diy

Poduszka kaktus DIY

Nie zawsze jest tak, że wykonanie poduszki dekoracyjnej wiąże się z szyciem jej na maszynie. Przecież nie każdy ma taki sprzęt i nie każdy musi umieć na nim szyć. Można stworzyć ciekawą poduchę z prostego i łatwo dostępnego koca polarowego i zszyć go ręcznie ozdobnym ściegiem, który nada poduszce efektowne i pasujące do niej wykończenie. Tak mi wpadło do głowy, że uszyję moim nastolatkom poduszkę z nieużywanego koca polarowego. Ten akurat miał zielony kolor, więc idealnie pasował, aby zrobić kaktusa, a że ja lubię kaktusy i sukulenty, to robota szła mi raz-dwa. Dla Was oczywiście mam tutorial. Poduszka kaktus już na Was czeka.

poduszka kaktus 10Przerywnik

Jak uszyć poduszkę kaktusa?

Materiały:

  • koc polarowy
  • watolina
  • kordonek
  • igła cerówka
  • nożyczki

Przerywnikpoduszka kaktus 1

Koc złożyłam na pół i narysowałam na nim kształt kaktusa. Jeżeli nie wierzycie w swoje umiejętności wymalowania takiego wzoru, poszukajcie szablonu w internecie.

poduszka kaktus 2

Następnie wycięłam kaktusa.

poduszka kaktus 3

Na jednej z części podwójnym kordonkiem zrobiłam w kilku miejscach iksy różnej wielkości.

poduszka kaktus 4

poduszka kaktus 5

Dwie części kaktusa zaczęłam zszywać ze sobą ściegiem dzierganym.

poduszka kaktus 6

Tylko końcówkę kaktusa zostawiłam niezszytą.

poduszka kaktus 7

Przez otwór wypchałam poduszkę watoliną ze starej poduszki.

poduszka kaktus 8

Teraz dopiero dokończyłam zszywanie mojej zielonej poduszki.

poduszka kaktus 9Przerywnik

Jeszcze wersja filmowa!!!

Przerywnikpoduszka kaktus 12
poduszka kaktus 11

poduszka kaktus 13

poduszka kaktus 10

Uszycie takiej poduszki z nieużywanego koca to dobry pomysł. Polar jest przyjemny, miły i idealnie nadaje się na poduchę dekoracyjną. Poduszka kaktus jest też bombowa dla nastolatków, bo już nie jest to dziecinny wzór, a jeszcze nie jest to elegancka wersja dla dorosłych. Wzór kaktusa jest obecnie bardzo modny, więc śmiało można uszyć taką niekłującą wersję. Nie zajmuje to dużo czasu, a efekt jest naprawdę świetny.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons