dla dzieci diyorganizacyjne diy

Przygotowujemy miejsce do nauki

Koniec wakacji oznacza, że czas zacząć przygotowania do szkoły. Kupujemy książki, zeszyty, przybory szkolne, strój na WF. Oprócz wyposażenia plecaka, zadbajmy również o miejsce do pracy dla małego ucznia.

Ruszmy trochę głową i spróbujmy dziecku wyczarować kolorowy świat, aby zachęcić do odrabiania lekcji! Dzisiaj podpowiadam, jak własnoręcznie urządzić atrakcyjne miejsce do nauki. Wpis przygotowany wspólnie z dajemyrade.pl

Główne1PrzerywnikPojemniki jak klocki LEGO

Dzieciaki uwielbiają klocki LEGO. Dlatego na pewno ucieszą się, gdy będą mogły trzymać kredki w kultowym, żółtym ludziku. Oryginalne pojemniki są dość drogie, ale możesz zrobić podobne samodzielnie! Spróbuj skorzystać z mojego pomysłu. To będą pojemniki ze słoików. Dzieci będą zachwycone!

00

Co będzie potrzebne? Pękate słoiki, żółta farba w sprayu, czarny pisak niezmywalny, trochę białej farby albo lakieru do paznokci, taśma malarska, papier pakowy.

1

Zabezpiecz z zewnątrz słoiki taśmą i papierem.

2

Słoiki pomaluj od wewnątrz żółtą farbą w sprayu. Dwie lub trzy warstwy powinny wystarczyć. Pisakiem i białą farbą namaluj na słoiku buźkę ludzika.

4Przerywnik

Potworne ołówki

Kupujesz przybory szkolne, ale wiadomo, że pół klasy będzie miało dokładnie takie same rzeczy. Dzieciom trudno upilnować kredek, ołówków czy długopisów, ponieważ trudno im rozpoznać, które są czyje. Dlatego warto jakoś oznaczyć akcesoria dziecka. Małe dzieci jeszcze nie czytają, więc podpisywanie nie ma sensu. Można się jednak pobawić i zrobić z kredek i ołówków… małe potworki. To pomoże je rozpoznać. Ten pomysł wykonaj z dzieckiem!

00

Przygotuj: ołówki i kredki, małe pompony, samoprzylepne oczy, klej.

1

Do ołówka przyklej pomponik.

2

Naklej różnej wielkości oczy.

3

Nikt nie będzie miał takich samych przyborów!

4PrzerywnikOrganizer na biurko

Dzieci potrzebują na biurku organizacji, aby same mogły sprzątać swoje miejsce po odrabianiu lekcji czy zabawie. Jeżeli dobrze zorganizujesz im przestrzeń, wymusisz porządek i dbanie o to miejsce. Mam pomysł na tani, dostosowany do  potrzeb dziecka organizer z pudełek. Skorzystaj z niego!

00

Znajdź w domu różnej wielkości pudełka, rolki po papierze toaletowym, kolorowy papier do pakowania prezentów, nożyczki, klej biurowy.

1

Do dużego pudełka powkładaj mniejsze tak, aby wypełnić przestrzeń.

2

Przytnij pudełka na różnej wysokości tak, aby wyższe były z tyłu, a najniższe z przodu.

3

Każde pudełko owiń kolorowym papierem i dobrze podklej brzegi.

4

Każda przegródka służy do przechowywania innych przedmiotów. Organizer jest lekki, można go też zabierać do innego pokoju lub na podłogę do zabawy.

2

Przygotowania do szkoły to dobra zabawa, dzięki której można też rozładować stres dziecka przed nowym wyzwaniem! Samodzielnie zrobione rzeczy cieszą jeszcze bardziej, więc mały uczeń chętniej o nie zadba i utrzyma porządek na biurku. A odrabianie lekcji w takim kolorowym otoczeniu będzie przyjemnością. Powodzenia!

 

Przerywnik

Post przygotowany we współpracy z portalem dajemyrade.pl.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

5 komentarzy

Leave a Response

Simple Share Buttons