dla dzieci diymieszkanie

Szybka metamorfoza pokoju nastolatka!

metamorfoza pokoju nastolatka

Tak, tak, znowu u nas był remont. Kompletnie nieplanowany! Tak jak mam w zwyczaju kilka miesięcy obmyślać plan i strategię zmian, to tym razem pełen spontan. Powrót z wakacji okazał się przełomowy i nagle dotarło do nas, że Michał i Adam nie powinni już mieszkać razem. Chłopcy nie mieli problemu w życiu ze sobą. Nie kłócili się, nie bili (często słyszę, że rodzeństwa się biją, i zastanawiam się, dlaczego to robią, skąd idzie przykład…), ale zwyczajnie sobie przeszkadzali. Michał w tym roku zaczął naukę w technikum, Adaś jest jeszcze w podstawówce. Każdy ma inny plan dnia, inne zainteresowania, towarzystwo i ochotę na spotkania bez obecności brata. Absolutnie zrozumiała sytuacja. Uznaliśmy więc, że czas na zmiany i rozdzielenie chłopaków oraz własny metraż dla każdego z nich.

metamorfoza pokoju nastolatka

Metamorfoza pokoju nastolatka

Mamy w mieszkaniu 4 pokoje. Salon 25 m² znacie go z tego posta, pokój chłopców 12 m² też widzieliście tu na blogu, sypialnia ma niecałe 7 m² i tu ją Wam pokazywałam oraz kolejny mały pokój około 8 m², którego nigdy nie pokazywałam, bo tam mieliśmy domowe biuro i dużą szafę / garderobę. To było ważne dla nas pomieszczenie do pracy i przechowywania. Moja działalność wymaga wielu przedmiotów, sprzętów, dokumentów itd., itd. Ten pokój był nam niezbędny, ale cóż, trzeba było wszystko postawić na głowie i zmienić tak, aby chłopcy dostali dwa mniejsze pokoje, a naszą sypialnię z częścią garderobianą trzeba było upchnąć w ich dawnym pokoju. Pokój do pracy jest teraz na kolanach, ale damy radę.

Zaczęliśmy od gruntownych porządków. Na początku w piwnicy, aby mieć tam więcej miejsca do przechowywania. Potem w ruch poszło biuro i nasza garderoba. Przeprowadziliśmy akcję oczyszczania, porządkowania i grupowania, aby wszystko zmieścić.

Zamiana trzech pokoi wymagała niezłej logistyki i pomyślunku, aby wykorzystać te meble, które mamy, ewentualnie coś sprzedać i dokupić to, co będzie pasowało do nowych pomieszczeń.

Wybór farby i koloru do pokoju!

Zaczęliśmy od wyniesienia sypialni i urządzenia pokoju dla Adama. Pokój dokładnie rok temu został cały odświeżony, a podłogę wymienialiśmy z ciemnej na jasną w tym roku przy okazji remontu w salonie, bo podłoga jest w jednej całości.

Jednak ściany z naszej sypialni trzeba było dopasować do chłopca, który ma tam zamieszkać. Wybraliśmy kolor farby i tapetę, aby trochę odmienić pokój. Postawiłam na MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA – CERAMICZNA FARBA DO WNĘTRZ z formułą ANTY FORMALDEHYD w kolorze Turkusowy Akwamaryn. Już Wam o tej farbie pisałam tutaj przy okazji remontu w salonie. Farba jest plamoodporna (to bardzo ważne przy dzieciach), dobrze kryje nawet intensywne kolory i – co dla mnie jest najważniejsze – oczyszcza powietrze z formaldehydu.

Teraz, kiedy znowu zaczyna się okres grzewczy, a zagrożenie smogiem jest nieuchronne, należy eliminować na wszelkie możliwe sposoby zanieczyszczenia z naszych mieszkań, a w szczególności z pokoi dzieci i sypialni.  

Farba MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA jest szczególnie polecana do pomieszczeń, w których współczesny człowiek spędza najwięcej czasu, takich jak: sypialnie, pokoje dziecięce czy powierzchnie biurowe, w których może występować w powietrzu niekorzystnie oddziałujący formaldehyd. W związku z tym, że MAGNAT SYPIALNIA POKÓJ DZIECKA jest produktem o ponadprzeciętnych właściwościach, rekomendowany jest do zastosowania także w innych pomieszczeniach, np. w kuchniach, salonach, korytarzach.

metamorfoza pokoju nastolatka

Czas na remont w nowym pokoju nastolatka!

W pokoju trzeba było pozbyć się tapety i przemalować ścianę oraz odświeżyć kilka miejsc. Adam uczestniczył w pracach. Zrywał tapetę, malował ścianę, sprzątał, wynosił śmieci, wnosił meble i skręcał nowe. Przy okazji uczymy go samodzielności i pracy. :)

metamorfoza pokoju nastolatka

metamorfoza pokoju nastolatka

Szybka metamorfoza

Nagrałam cały proces odmiany pokoju, bo chciałam Wam pokazać, że zmiany w mieszkaniu nie wiążą się z długim czasem i wielkim bałaganem. Zobaczcie nasz remont w 5 minut!

 

Spokojnie zmieściliśmy łóżko Adama po jednej stronie i przy okazji wyposażyliśmy je w nowy materac, bo poprzedni był cienki i niewygodny, a nasz nastolatek rośnie, uprawia sport, uczy się pilnie i powinien mieć dobre warunki do odpoczynku. Wybraliśmy materac eve Sleep, którego sami używamy i o którym wspominałam Wam tutaj, a dla całej rodziny dobrałam jeszcze wyjątkowe poduszki. Zarówno materac, jak i poduszki są wykonane z pianek memory, które idealnie dopasowują się do naszego ciała i niwelują punkty nacisku, dzięki czemu całe ciało uzyskuje doskonałe wsparcie. A najlepsze jest to, że można zdjąć pokrowce z materaca i poduszek i je wyprać. Jestem wielką fanką prania pościeli, kołder i poduszek, więc pranie części materaca bardzo mi odpowiada.

Luksusowy materac eve można wypróbować w domu bez ryzyka – przez 100 dni.
Śpij spokojnie. Masz 10 lat gwarancji.

metamorfoza pokoju nastolatka

metamorfoza pokoju nastolatka

metamorfoza pokoju nastolatka

Efekt końcowy

Kolor farby, który wybraliśmy z Adamem, niesamowicie nas zaskoczył po wyschnięciu, oczywiście pozytywnie. Delikatny pastelowy turkus, który wygląda świeżo i jasno w małym pokoju, idealnie dopasowaliśmy do tapety i dodatków, które już mieliśmy z poprzedniego pokoju. Pokój, chociaż jest mały, dzięki jasnym kolorom wydaje się dość duży, a na pewno wystarczający dla jednego chłopca.

metamorfoza pokoju nastolatka

metamorfoza pokoju nastolatka

Do pokoju dokupiliśmy szafkę IKEA Besta i mały dywanik, z poprzedniego pokoju jest łóżko, biurko, krzesło, dodatki, a na część książek i gier idealnie nadawała się wykonana przeze mnie skandynawska drabinka, która doskonale wypełniła ścięty narożnika pokoju (a go bardzo trudno wykorzystać).

metamorfoza pokoju nastolatka

metamorfoza pokoju nastolatka

metamorfoza pokoju nastolatka

metamorfoza pokoju nastolatka

metamorfoza pokoju nastolatka

metamorfoza pokoju nastolatka

metamorfoza pokoju nastolatka

metamorfoza pokoju nastolatka

Metamorfoza pokoju nastolatka naszym zdaniem się udała. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego pokoju. Może ciasny, ale własny, a na pewno nowoczesny, ciekawy i dobrze zorganizowany. Dla mnie było najważniejsze, aby nie był zagracony – i to się nam udało. Jedyne, co się nie zmieściło u Adama, to kilka wielkich pojemników z LEGO oraz kilka kolekcjonerskich zestawów w pudełkach, ale na to znaleźliśmy miejsce w naszej sypialni. 

 

Wpis powstał przy współpracy z Magnat.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons