mieszkanieRady nie od parady

Najlepsza farba do ścian – Magnat z formułą Anty Formaldehyd. Metamorfoza salonu, część 2

Najlepsza farba do ścian

Bardzo często pytacie mnie, jaka jest najlepsza farba do ścian. Zawsze odpowiadałam, że bezwzględnym zaufaniem darzę Śnieżkę Satynową. Już 3 lata temu zrobiłam wielki test tej farby, w międzyczasie wymalowałam nią cały domek letniskowy (a tam była i jest ekstremalnie eksploatowana), pokój mojej młodzieży, sypialnię, korytarz, kuchnię oraz łazienkę i myślałam, że nie można wymyślić farby, która przeskoczy Satynową. Na szczęście się myliłam, bo na rynku pojawiła się nowość – Magnat sypialnia pokój dziecka z formułą Anty Formaldehyd. Pierwsza farba, która dba nie tylko o kolor ścian, lecz także o nasz zdrowie.

Magnat 1Przerywnik

Najlepsza farba do ścian!

Gdy nadszedł kolejny remont, jedyną rzeczą, której miałam nie wybierać, była farba. Uważałam, że Śnieżka Satynowa jest the best, więc co tu kombinować, skoro się sprawdza. Jednak zobaczyłam reklamę farby Magnat sypialnia pokój dziecka z formułą Anty Formaldehyd i pomyślałam sobie, że przetestuję coś nowego.

Farba ma same zalety:

  • idealne krycie i dobrą wydajność,
  • nie chlapie podczas malowania,
  • jest plamoodporna.

Dodatkowo farba:

  • jest hipoalergiczna,
  • zapewnia powłokę przed bakteriami, grzybami i pleśniami,
  • zmniejsza przywieranie kurzu, bo jest antystatyczna.

Magnat

Malowanie nie sprawiało nam podczas remontu żadnych trudności. Wałkiem czy pędzlem – bez problemu. Ba! Wypróbowaliśmy ją na nowo położonej cegle (o tym w następnym wpisie) i też doskonale dała radę, a nawet dodała uroku satynowym wykończeniem.

Farba praktycznie nie pachnie czy w sumie nie śmierdzi, bo mimo wszystko zawsze takowe zostawiają zapach świeżo malowanych ścian. A tu nic! Od razu to zauważyłam, gdy zaczęliśmy malować salon.

Kolejna sprawa to wyjątkowa powłoka – delikatna satyna, która pięknie odbija światło. Mam wrażenie, że dzięki niej jest jaśniej w pokoju, i nieważne, czy jest to światło dzienne, czy sztuczne. Ściany dzięki temu wyglądają na gładsze i nie widać nierówności. 

Oczywiście farba jest plamoodporna tak jak Śnieżka Satynowa, więc można lać na nią kawę i malować kredkami, a wystarczy szmatka z wodą, aby ścianę znowu doprowadzić do porządku. 

Magnat sypialnia pokój dziecka z formułą Anty Formaldehyd?

Ale o co chodzi? Łamałam sobie głowę, co to jest formaldehyd, i zaczęłam uzupełniać braki w wiedzy. Trochę mnie przeraziło, że formaldehyd może powodować raka, a okazuje się, że używa się go do… produkcji mebli. Powąchajcie meble w sklepie meblowym z bliska, a poczujecie mocny ostry zapach. To właśnie formaldehyd. Kiedy zabierzemy meble do domu – a co to ukrywać, każdy z nas mieszka z takimi sprzętami – zabieramy też ze sobą niebezpieczny dla nas związek, jakim jest formaldehyd.

Czy farba może pomóc z tym formaldehydem?

Właśnie Magnat sypialnia pokój dziecka z formułą Anty Formaldehyd może nam pomóc, bo zamienia opary formaldehydu w parę wodną. Unikalna formuła farby dba o czystość powietrza w pomieszczeniach i redukuje środowisko niekorzystne dla człowieka.

Magnat 2

Więcej informacji znajdziecie na stronie Magnatu.

To jaka jest najlepsza farba do ścian? Wybór zostawiam Wam, ale ja stawiam na farbę, która może poprawić jakość mojego życia i mojej rodziny.

W salonie dzięki farbie Magnat zrobiło się biało, panuje wrażenie czystości, ładu i przestrzeni. Jest lekko. Oczywiście finał zobaczycie na końcu, ale już wiem, że to będzie niesamowite wrażenie – zwłaszcza po tych moich brązowych ścianach, po których nie ma już śladu. Mnie kamień spadł z serca, że się ich pozbyłam.

W następnym wpisie pokażę, jak zrobić ścianę z cegieł, która wygląda jak w stuletniej kamienicy, a jest w bloku z PRL-u. :)

 

Zobacz wszystkie części metamorfozy:

Jak obrobić okno po wymianie?

Najlepsza farba do ścian

Jak układać cegłę dekoracyjną

Jak tapetować

plamoodporna sofa

 

przerywnik

Wpis przygotowany przy współpracy z marką Magnat.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

3 komentarze

  1. Ja uwielbiam Tikkurila ceramiczna, wyrównała idealnie ściany po mojej pierwszej średnio udanej gładzi i jest ultra wytrzymała! Piękny salon :)

  2. przede mną zmiana koloru ścian z beżów i czekolad na biel z bielą i dodatkiem bieli :) przede mną wybór farby dlatego bardzo dziękuję za ten post :) Śnieżka i Magnat dopisane do listy :)

Leave a Response

Simple Share Buttons