Rady nie od parady

12 trików na malowanie ścian

Wiosną większość z nas dostaje mnóstwo energii. Sprzątanie najciemniejszych zakamarków w domu to często dopiero początek. Przestawianie mebli to kolejny krok, a ostatecznie dochodzimy do tego, że może by tak odmalować mieszkanie. Ilu z Was może przyznać się do takiego scenariusza? Wszystko dookoła nas budzi się do życia i nam też zachciewa się zmian. To bardzo naturalny proces. Nie którzy mają wstręt do remontów, bo bałagan przy tym jest okropny. Jednak jest sporo sprytnych trików na malowanie i odświeżenie czterech kątów.

Wprowadzamy plan malowania w życie i testujemy po kolei triki.

1. Nasze pędzle zaschły, a my chcemy malować. Czy jest na to jakiś sposób? Jasne, że tak. Pędzle wystarczy zalać gorącym octem na 30 minut. Po tym zabiegu stara farba odpuści i pędzle znowu będą nadawały się do malowania. 

2. Taśmy do malowania też mogą trochę przyschnąć. Włóż je do mikrofali na 10 sekund. Po tym zabiegu możesz już oklejać ściany.

2

3. Gdy ściana jest skurzona warto ją przetrzeć na mokro. Użyj do tego mopa. 

4. Nowy wałek lubi zostawić swoje włoski razem z farbą. Tu z pomocą przyjdzie rolka do ubrań. To ona zdejmie luźne włoski z wałka.

3

5. Kuwetę malarską zabezpiecz folią aluminiową albo reklamówką. Po malowaniu po prostu ją wyrzuć, a kuweta przyda się do następnego remontu.

6. Puszki z farbą i kuwetę malarską dobrze trzymać w pudełkach. Po pierwsze ułatwi to przenoszenie brudnych akcesoriów, a po drugi dodatkowo zabezpieczy farbę przed rozlaniem.

4

7. Jeżeli nie chcesz, aby zawiasy, zamki, czy śruby zostały zamalowane, posmaruj je wazeliną. Po malowaniu wystarczy ją zetrzeć, a te elementy nie zostaną zamalowane.

5

8. Gdy malujesz pędzlem musisz ściągać nadmiar farby i najczęściej robisz to o krawędź puszki. Potem ta jest cała ubrudzona farbą. Wystarczy założyć na puszkę grubą gumkę i teraz o nią wycieraj pędzel. Puszka zostanie czysta.

6

9. Chcesz uniknąć sklejenia się denka z puszką? Zamykając ją włóż kawałek foli. Następnym razem będzie łatwo ją otworzyć.

10. Malowanie skończone, a wałek cały w farbie. Warto zeskrobać z niego nadmiar farby, aby łatwiej go umyć. Przy okazji zawsze oszczędzasz trochę farby.

7

11. Pomalowaliśmy ścianę i chcemy odkleić taśmę. Niestety ta czasami jest tak mocna, że próbuje nam zdzierać farbę. Wystarczy podgrzać taśmę ciepłym powietrzem suszarki i klej nieco odpuści. Wtedy łatwo taśma odejdzie, a farba zostanie na ścianie.

12. Dzień się skończył, ale malowanie jeszcze trwa i wcale nie trzeba myć wałka. Wystarczy zapakować go w folię, aby farba na wałku nie wyschła. Jutro można będzie dokończyć remont.

8

Fot. BuzzFeed.com

Czy lubimy remont czy nie trzeba od czasu do czasu go wykonywać. Mam nadzieję, że zebrane tu triki pomogą Wam i ułatwią trochę to zadanie. 

 

Rady nie od parady:

 0 0 3 
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons