dekoracyjne diy

Jak przygotować wakacyjny balkon w „Dzień Dobry TVN”?

Jak przygotować wakacyjny balkon

Nie każdy ma ogródek, taras i miejsce z dużą przestrzenią do spędzania czasu na dworze czy przyjmowania gości. Nawet niewielki balkon można fajnie i ciekawie urządzić – i zrobić to całkiem tanio! Spróbowałam swoich sił w odmianie warszawskiego balkonu. Widziałam go tylko na zdjęciach, więc zadanie było dość utrudnione. Całość była nagrywana przez ekipę „Dzień Dobry TVN”, a to oznaczało jeszcze większy stres. Z jednej strony musisz aktorzyć, a z drugiej – ładnie robić DIY.

Jak przygotować wakacyjny balkon

Jak przygotować wakacyjny balkon?

Przede wszystkim przemyślałam to, jakie pomysły chcę wprowadzić na tym balkonie, a ponieważ w piwnicy miałam mnóstwo skrzynek po jabłkach (kiedyś rozdawali je u mnie na osiedlu), to na nich oparłam cały projekt. Fundusze były ograniczone, więc trzeba było pomyśleć kreatywnie – a w tym akurat jestem dobra.

Druga sprawa to kolorystyka. Z balkonu korzysta się latem, więc słoneczny kolor żółty jest doskonały, a biały zawsze jest dobrą bazą. Dla przełamania tych jasnych kolorów na podłogę rzuciłam dywan tarasowy.

Postanowiłam przygotować pufy ze skrzynek (kiedyś już takie robiłam – zobaczcie tutorial) i stolik ze skrzynek, a legowisko Rudiego posłużyło jako skrzynki na poduszki. Do tego wykonałam prostą drabinkę mającą być kwietnikiem, a reszta to kilka dodatków, które zgarnęłam z mieszkania i domku letniskowego. W ostatniej chwili złapałam jeszcze firanki (te najtańsze z IKEA – 15 zł za parę), linkę do prania oraz dwa haczyki. Pomyślałam sobie, że taka firanka świetnie odgradza od sąsiadów, ale też pięknie ociepla zadaszony balkon, a dodatkowo daje piękne tło dla skrzynkowych mebli. U mnie te firanki świetnie sprawdzają się na tarasie – zobaczcie tutaj.

Jak przygotować wakacyjny balkon

Balkon w Dzień Dobry TVN

Jeżeli macie ochotę zobaczyć cały materiał z metamorfozy, to zapraszam na stronę „Dzień Dobry TVN”

Balkon wyszedł bardzo przytulnie i chyba zupełnie się odmienił (przynajmniej moim zdaniem). Skrzynkowe meble mogą być na balkonie non stop, firanka również. Nawet jeśli deszczyk ją zmoczy, to ona w 5 minut wysycha. Dywan tarasowy jest z tworzywa, więc nic mu się nie stanie na dworze. Kwiatki i roślinki tu czują się najlepiej. 

Jak przygotować wakacyjny balkon

Kasia, właścicielka balkonu, podesłała mi zdjęcie, jak ta przestrzeń wygląda wieczorową porą.

Jak przygotować wakacyjny balkon

Może ktoś zainspiruje się tym balkonem i również stworzy dla siebie taki dodatkowy pokój na dworze? Wiem doskonale, że większość z nas ma małe balkony (sama jestem właścicielką takiego – zresztą zobaczcie tutaj), ale nawet najmniejszą przestrzeń można ogrzać ciekawym DIY i stworzyć dla siebie przytulne miejsce do zaczerpnięcia świeżego powietrza.

Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

4 komentarze

  1. Piękny :) ja mam balonik malutki. Dużo mniejszy od tego ale co roku staram się ładnie go udekorować. Podoba mi się pomysł z tą firanką. Jak ją przymocowalas?

Leave a Response

Simple Share Buttons