dla dzieci diyorganizacyjne diyrecyklingowe diy

Tablica korkowa nie tylko dla ucznia

Już chyba nie ma na co czekać i musimy spojrzeć prawdzie w oczy: wakacje się kończą i trzeba przygotować się do szkoły. W zeszłym roku zebrałam w jednym poście kilka pomysłów – koniecznie zobaczcie wpis 10 pomysłów DIY na nowy rok szkolny. Tym razem pomyślałam o tablicy korkowej, ale dość nietypowej, bo z korków od wina i ramki z IKEA. Okazuje się, że takie połączenie świetnie się prezentuje, a tablicę łatwo zawiesić, bo już jest w ramie.

Tablica korkowa DIY

Tablica korkowa DIYPrzerywnik

Materiały:

  • ramka Ribba kwadratowa
  • korki po winie
  • klej na gorąco
  • farby akrylowe

PrzerywnikTablica korkowa 1

Ramkę muszę rozebrać na części, wyjąć z niej szkło i passe-partout.

Tablica korkowa 2

W środek ramki wklejam korki gorącym klejem.

Tablica korkowa 3

Korki akurat idealnie pasują i można je równo wkleić, bez konieczności obcinania. 

Tablica korkowa 4

Kilka korków maluję ulubionymi kolorami, aby nadać tablicy oryginalne wykończenie i dopasować ją do wnętrza i innych dodatków.

Tablica korkowa 5

Dzięki temu, że korki są w oryginalnej ramie, od razu mam sposób na powieszenie tablicy.

Tablica korkowa DIY

Bardzo prosty sposób na wykonanie zupełnie innego szkolnego DIY. Takiej ilości korków nie miałabym szansy uzbierać, ale spokojnie można kupić nowe korki w markecie budowlanym. To dzisiaj nie kłopot. Jeżeli macie korki i pachną nie za dobrze, wygotujcie je we wrzątku – będą jak nowe. Wtedy już nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić taką tablicę korkową „zrób to sam”. Oczywiście pomysł jest dobry do wykonania na każdym etapie nauki, więc nawet student może sobie przygotować taką tablicę.

To Ciebie zainteresuje!

Pojemniki legoKratka nad biurko DIYTablica na zapiskiOłówki z pomponikiem
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

9 komentarzy

  1. Super pomysł, wręcz genialny! Korki od wina zawsze się znajdą. I ekologicznie, i z pomysłem, i dekoracyjnie też na dobrym poziomie. Można to opatentować. Naprawdę warto przekazać innym :D

Leave a Response

Simple Share Buttons