meblowe diyszycie

Metamorfoza ławki

W zeszłym roku zrobiłam ławkę, a w tym roku postanowiłam ją trochę dopracować i dopasować do stołu oraz foteli. Chociaż meble nie są kompletem to dzięki pomalowaniu wszystkiego na biało i obszyciem poduszek tym samym materiałem, udało mi się ujednolicić wyposażenie na tarasie. Wykorzystałam też stary materac gąbkowy z łóżka, który już nie był potrzebny. 

1 Przerywnik

Materiały:

– Farba alkidowa

– Materac gąbkowy

– Tkanina

– Zamek z metra

– Maszyna do szycia

Przerywnik5

Przycięłam gąbkę pod wymiar ławki. Następnie docięłam materiał z zapasem i na boki wszyłam pas.

6

Tak, aby można było naciągnąć tkaninę dokładnie na gąbkę.

7

8

Zaszyłam po 15 cm z każdej strony.

9

Na koniec wszyłam zamek.

10

Ławka pomalowana została dwa razy farbą alkidową.

2

3

0

Taka jestem dumna i zadowolona z kompletu, jaki teraz stoi na tarasie. Stół, który nie dawno zrobiłam, jest cudowny. W końcu wszystko wygląda tak jak w moich marzeniach. Jest wygodnie i funkcjonalnie. Morski klimat zapanował nawet w lesie. 

 

Zobacz także:

2000
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.

25 komentarzy

    1. Kamil dokładnie. Ławka była z drewna malowanego lakierem, więc alakidowa gwarantuje lepszą przyczepność. Akryl świetnie się sprawdza na surowym drewnie, jak w przypadku stołu.

      1. Czyli jeśli mam stół z odzysku ale planowałem go zmatowić tylko bo jest idealnie gładki, to lepiej go całkiem spolerować do gołego drewna czy malować alkidową?

  1. Kasiu czy w jakimś większym markecie da się kupić taką gąbkę materacową? Stoję właśnie przed kupnem, bo robimy z mężem meble z palet na balkon :)

    1. Ada w IKEA są materace dla dzieci do łóżeczka i fajnie się sprawdzają. Materac gąbkowy kupisz też w Jysk. Jednak sprawdź gąbkę tapicerską np. na allegro, może taniej wyjdzie. :)

Leave a Response

Simple Share Buttons