Rady nie od parady

13 trików na podróż z dziećmi

Podróżowanie z dziećmi to duże wyzwanie. Pociechy najczęściej są niecierpliwe, nie mogą usiedzieć w jednym miejscu, zaczynają się jęki “daleko jeszcze”, co chwilę ktoś chce postoju za potrzebą. Dalsza wyprawa to już egzamin dla całej rodziny. Najeździłam się z dziećmi, jak były małe i wiem jedno, trzeba być przygotowanym na każdą sytuację, a te mogą naprawdę nas zaskoczyć. Możemy zminimalizować nieprzyjemne zdarzenia dobrą organizacją jeszcze przed wyjazdem. Zebrałam kilka trików, które mogą się Wam przydać w czasie podróży z dziećmi na wakacje.

13 trikow na podroz z dziecmiPrzerywnik

1. Dzieci w fotelikach kopią bucikami siedzenia w samochodzie. Jeżeli Was to denerwuje, to załóżcie na fotel prześcieradło z gumką. Po podróży spokojnie można je wyprać, gorzej z praniem tapicerki.

2. W podróży ważne jest, aby mieć niewielki śmietnik. Plastikowe pojemniki na karmę dla zwierząt, są nieduże i zamykane. Będą idealne za podróżny kosz.

0Przerywnik

3. Pamiętaj o kolorowankach. Mała śniadaniówka pomieści kredki i małe karteczki wklejone w pojemniki. 

4. Drugi zestaw do malowania to kolorowanki na podkładce z przewiązanymi kredkami.

1Przerywnik

5. Organizator na przednie siedzenie da nam możliwość przechowywania zabawek. Taki organizator można uszyć samemu.

6. Dzisiaj większość dzieci ma tablety i cóż, chętnie w podróży zajmujemy je oglądaniem bajki. Można kupić gotowe etui, ale ja przez lata miałam dwie szerokie gumki na zagłówku i tam wsuwałam dzieciakom tablet. 

2Przerywnik

7. Jeżeli bagażnik na to pozwala, spakuj rzeczy w plastikowe szuflady. Będzie można łatwo korzystać z odzieży w czasie jazdy, a później korzystać w trakcie urlopu.

4Przerywnik

8. Koszyk plastikowy na drugie śniadanie i picie w czasie jazdy to jest genialne rozwiązanie. Czemu ja na to nie wpadłam?

9. Małe przekąski dzieci, płatki, ciasteczka, zamiast wozić w oryginalnych opakowaniach, które nie nadają się do transportu, pozamykaj w plastikowych butelkach. 

5Przerywnik

10. Planujesz w przerwie zjeść przygotowany posiłek, gdzieś na parkingu? Przygotuj przed podróżą dla każdego komplet sztućców, słomkę i serwetki, a każdy zestaw zamknij w osobnym woreczku.

6Przerywnik

11. W czasie jazdy można nawet grać w gry, a kostki wystarczy zamknąć w niewielkim pudełku z przeźroczystym dnem i na pewno nam nie uciekną.

12. Dla lego maniaka przygotuj koniecznie pudełko z klockami. W pudełko wklej płytki lego tak, aby jedna była przegrodą i nie pozwalała klockom się wysypać, a druga będzie podstawką do zabawy. Super!

7Przerywnik

13. Na boczną szybę przyklej pojemniki łazienkowe na kosmetyki, a do nich włóż dziecku pisaki, kredki, chusteczki do nosa, okulary przeciwsłoneczne itd. Dobra organizacja to podstawa.

8Przerywnik

Jak się dobrze przygotujemy, do wyjazdu to będzie on miłą przygodą, a nie udręką i treningiem rodzicielskiej cierpliwości. Przed wyjazdem pomyśl chwilę o tym, jak zaplanować Waszą podróż, wykorzystaj kilka trików i ciesz się urlopem. Może znacie inne pomysły na ułatwienie sobie podróży z dziećmi? Jestem ciekawa Waszych lifehacków. 

 

Zobacz te tricki:

catscats024
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons