dekoracyjne diyświeczkowe diy

Najprostsze świece handmade

Jak zrobić świece handmade?

Na pewno macie w domu jakieś resztki świec? Pewnie je wyrzucacie, a może przetapiacie na nowe świece handmade? Przetapianie się chwali, za wyrzucanie grożę palcem. Jest patent na szybkie wykonanie świec bez topienia wosku, bez brudzenia garnków, bez specjalnych materiałów. Nawet naczyń nie potrzeba specjalnych, bo kieliszki czy szklanki będą świetne do tego pomysłu. Zostawiłam sobie resztki pachnących świec z nadzieją, że kiedyś wykorzystam ten aromatyczny wosk, bo żal mi było go wyrzucać. Dzisiaj podzielę się z Wami trikiem na świece handmade last minute. Zapraszam!

świece handmade

Co potrzebujemy do świec handmade?

Najlepiej wykorzystać to, co mamy w domu. Zawsze rozglądajcie się po kątach, za nim udacie się na kolejne zakupy. Wiele rzeczy można wykorzystać na różne sposobu. Ja do moich świec użyję kieliszków do szampana. Ty możesz pomyśleć o słoiku, puszce, butelce, czy filiżance.

Przerywnik

Materiały:

  • ogarki świec
  • knot lub sznurek bawełniany
  • tarka
  • szkło

Przerywnik

świece handmade

Resztki świec starłam na grubej tarce. Do kieliszków wkładam knot. Jeżeli nie masz knota, to wystarczy bawełniany sznurek. 

2

Miałam akurat świece w kolorach i układałam starty wosk naprzemiennie kolorami w kieliszkach. Dobrze wosk trochę dopchnąć, aby weszło go jak najwięcej. 

3

Dzięki temu uzyskałam ładny i dekoracyjny efekt.

świece handmade

Wosk w takich świecach zacznie się powoli roztapiać i da dokładnie ten sam efekt co w normalnych świecach. 

świece handmade

Nie trzeba się martwić, że wosk zniszczy nam kieliszki. Po wypaleniu się wosku wystarczy szkło umyć bardzo gorącą wodą. Wosk sam się będzie rozpuszczał i szybko się go pozbędziemy. 

świece handmade

To jest przepis na świece handmade w 5 minut. Wyczarowanie klimatu w domu, czy dekoracji na stół będzie teraz proste i tanie. Dodatkowo wykorzystasz resztki świec, które na przykład były pachnące i nie były najtańsze, a znowu je odzyskasz i wykorzystasz do zera. Mam nadzieję, że teraz już nigdy nie wyrzucicie ogarków świec, bo dokładnie wiecie co z nimi zrobić.

Zobacz także:

Świeczki LoveLampka wieża EifflaŚwiece z loduOkładka na kalendarz
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons