dekoracyjne diyszyciowe diy

Poduszka z kotem. Transfer zdjęcia na tkaninie.

Jak uszyć poduszkę z transferem na tkaninie?

17 lutego obchodzimy Dzień Kota. To znaczy, ja na pewno obchodzę jako matka kociego syna. Rudi jest naszym włochatym dzieckiem. Wypieszczonym, zadbanym i wychuchanym. Wszystko się mu wybacza i na dużo pozwala tak jak najmłodszemu dziecku. Jest członkiem naszej rodziny i bardzo go kochamy. Z okazji kociego święta postanowiłam uwiecznić jego wizerunek na tkaninie i zrobić poduszkę. Tak powstał koci tutorial i poduszka z kotem.

poduszka z kotemPrzerywnikMateriały na poduszkę z kotem:

  • tkanina
  • papier tranferowy (naprasowanka na tkaninę)
  • maszyna do szycia
  • żelazko

Przerywnik

Papieru do transferu używałam już w poście “Obrazek w tamborku” i świetnie się sprawdził. Arkusz kosztuje 3 zł, więc cały projekt będzie bardzo tani. Szkoda tylko, że ten papier występuje tylko w formacie A4. 

poduszka z kotem 1

Zrobiłam Rudiem zdjęcie, co nie jest łatwe, bo to młody kot i musiałam zaklinać ziemię, aby kot się nie poruszył albo sobie nie poszedł. Wydrukowałam fotkę na papierze transferowym. Moja drukarka nie nadaje się do takich wydruków, bo to kombajn biurowy, a kolor to jego najsłabsza strona. 

poduszka z kotem 2

Przycięłam dwa kawałki tkaniny w wielkości A4 i na jednym kawałku naprasowałam żelazkiem bez użycia pary wizerunek mojego kotka.

poduszka z kotem 3

Jak papier przestygł, powoli zdjęłam papier zabezpieczający i już kotek był na materiale.

poduszka z kotem 4

Przyłożyłam drugi kawałek tkaniny na zdjęcie i ołówkiem odrysowałam kształt kota.

poduszka z kotem 5

Po śladzie ołówka zszyłam dwie części, ale zostawiłam niewielki otwór, aby wywrócić tkaninę na drugą stronę.

poduszka z kotem 6

Przycięłam nadmiar materiału.

poduszka z kotem 7

Całość wywinęłam na drugą stronę i wypchałam watoliną z odzysku. Już kiedyś o tym pisałam, że zostawiam sobie stare poduszki, które już nie nadają się do spania, bo od prania wkład się źle układa, a idealnie nadają się do wypychania dzieł DIY. 

poduszka z kotem 8

W ten sposób wypchałam kota. 

poduszka z kotem

Tak powstała poduszka z kotem, a zapewniam, że żaden kot przy tym nie ucierpiał, chociaż wypchałam zwierzaka watoliną. Hi, hi. Największe zaskoczenie mieli moi synowie, jak zobaczyli Rudiego poduszkę. Nawet się nie spodziewałam, że tak się im spodoba moje kocie diy. Teraz jest problem, bo poduszka jedna, a chłopaków dwóch. 

 

Zobacz inne kocie diy:

Drapak dla kota5 zabawek diy dla kotaMuszka dla kota ewentualnie psaKartonowy domek dla kota
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons