organizacyjne diyRady nie od parady

21 zastosowań gumki recepturki, które ułatwią Ci życie

Do czego wykorzystać gumki recepturki?

Gumki recepturki tak niepozorne, a jednak niezastąpione. Kilkanaście lat temu nie był to towar, który leżał na półkach w sklepach. Aby użyć takiej gumki do czegokolwiek, trzeba ją było najpierw zrobić. Pamiętam, jak cięło się dętki (oczywiście te zepsute) na cienkie gumki albo gumowe rękawiczki, aby uzyskać małe gumki do włosów i do innych ciekawych zastosowań. Przygotowałam 21 trików z gumki recepturki, które rozwiążą wiele domowych i majsterkowych prac. Sama jestem zaskoczona kilkoma. 

21 zastosowan gumki recepturki

Poznaj 21 zastosowań dla gumki recepturki, które ułatwią Ci życie!

Przerywnik

#1 Zmywanie kieliszków

Nie wszystkie zmywarki są dobrze przystosowane do mycia kieliszków. Kilka gumek recepturek połączonych razem, załatwi temat, ich umycia bez wywrotek.

life hack

#2 Znaczniki do szklanek

To takie proste. Każdy na imprezie ma i inny kolor gumki do oznaczenia swojej szklanki. Skończy się picie z jednego drinka w kilka osób. :)

life hack

#3 Przewracanie kartek

To dopiero ułatwienie dla osób, które muszą wertować dużo kartek. Wystarczy na palcu wskazującym zawiązać gumkę recepturkę. Przynajmniej nie trzeba ślinić palca.

life hack

#4 Czysta puszka farby

Ten trik pokazywałam już w poście “12 trików na malowanie ścian”. Jest bardzo pomocny, jak nie lubisz zacieków na puszce farby. Ja nie lubię. :)

life hack

#5 Aby jabłko nie brązowiało

To szczególnie dobry trik dla Mam, które przygotowują drugie śniadanie dla dziecka do szkoły. Dzieci nie lubią, jak jabłko brązowieje, ale lubią je mieć pokrojone. Jak tu dogodzić takim wymaganiom? Z pomocą przychodzi gumka recepturka. Pokrój jabłko, a potem połącz je w całość własnie gumką. Teraz nie zbrązowieje. Super!

life hack

#6 Organizacja kabli

Chyba każdy w domu ma taką szufladę pełną kabli. Pomieszane, poplątane tak to najczęściej wygląda. Gumki recepturki rozwiążą problem kablowego bałaganu. Użyj ich, zrób porządek.

life hack

#7 Sposób na spodnie w ciąży

Ciąża to taki moment, że zakładanie spodni, może nas mocno zaskoczyć z dnia na dzień. Gumka teraz też nam może pomóc. Rozwiązanie tymczasowe, ale dojdziemy do sklepu po większe spodnie. 

life hack

#8 Sprytne pakowanie

Mała walizka, dużo ubrań. Podobno te rolowane lepiej się układają w walizce i można zmieścić więcej rzeczy. Gumki utrzymają te rolki w ryzach. Inne “Sprytne triki na wyjazd” znajdziecie tu.

life hack

#9 Zaparzanie ziółek

Ile razy zalaliście sobie herbatę, topiąc przy okazji sznureczki z karteczką do trzymania? Ja robię to non stop. Unikniemy tego, używając gumki recepturki. Sprytne!

life hack

#10 Wyrobiony gwint śrubki

To jest dopiero problem, jak wyrobi nam się gwint śrubki i nie idzie jej odkręcić. Na to też jest sposób, a pomoże nam w tym mała, niezawodna gumka recepturka. Wypełni miejsca wyrobione i uda się odkręcić niepokorną śrubę. To jest ekstra life hack!

life hack

#11 Łączenie notatek

Tu patent dla uczniów i studentów. Kserujemy, drukujemy notatki, a połączyć je możemy gumką i spinaczem. Ciężkie segregatory trafiają do kosza. To proste!

life hack

#12 Francuski manicure

To jest dopiero sztuka namalować sobie tę cienką kreskę na czubku paznokcia. Dziewczyny jest ratunek! Gumka recepturka nas wybawi z tej opresji. Od teraz każda z nas sama da radę zrobić sobie perfekcyjny french manicure. 

life hack

#13 Otwieranie słoika

Jak otworzyć słoik? Można pukać w dno, można podważać denko sztućcem, ale można też założyć gumkę na oporną nakrętkę i nasza dłoń nie będzie się już ślizgać, tylko otworzy nam słoik. Pełen sukces!

life hack

#14 Pieczątki z gumek

Gumki mają też swoje miejsce w tworzeniu dzieł DIY. Kawałek drewnianej listewki, pocięta gumka i trochę kleju. Właśnie zrobiliście pieczątkę. Gratuluję!

life hack

#15 Łączenie pieczątek

Jak już jesteśmy przy pieczątkach, to my handmejdowcy lubimy pieczątki literki. Jednak robienie równych napisów to jest dopiero wyzwanie. Dlaczego ja na to nie wpadłam wcześniej? Wystarczy pojedyncze pieczątki połączyć gumką i odciskamy piękny, równy wyraz. Boskie!

life hack

#16 Patent na niezatrzaskujące się drzwi

Zaskoczę Was. Tu znowu nam się przyda gumka. Zakładasz ją na klamki z dwóch stron i zamek już nie zaskoczy i się nie zamknie. Banalne! Wpadłam na pomysł, że to może być ważne dla zwierząt, które muszą mieć dojście na przykład do pomieszczenia z kuwetą.

life hack

#17 Równe szycie na maszynie

Kto czyta tego bloga, ten wie, że już mieliśmy okazję poznać ten trik w poście “Tipy na szycie dla krawcowej i nie tylko”. O co tu chodzi? Jeżeli nie masz jeszcze wprawy w szyciu na maszynie i nie robisz tego zbyt prosto, to załóż gumkę, która wyznaczy Ci linię przesuwania tkaniny. Teraz będzie ładne szycie. 

life hack

#18 Nawigacja w samochodzie

Teraz wystarczy telefon, aby dojechać do celu. Jednaka trzeba tę nawigację jakoś obserwować w czasie jazdy. Dwie gumki i lusterko samochodowe rozwiązują problem uchwyty do telefonu. 

life hack

#19 Gumka na wieszaku

Spadające bluzki z wieszaka to standard. Można temu zapobiec, zawiązując gumki na końcach wieszaka, a bluzki już będą chętniej wisiały. 

life hack

#20 Narzędzia zawsze przy Tobie

Naprawiasz coś, nachylasz się, wchodzisz pod coś, a gdzie ten klucz? Tak, tak, majsterkowicze znają to, aż za dobrze. Przywiąż do siebie najczęściej używane narzędzie za pomocą gumki recepturki, a będziesz miał je dosłownie pod ręką. To jest dobre!

life hack

#21 Wstążki dobrze nawinięte

To coś dla mnie. Wstążki na szpulce zawsze się odwiną. Ja wbijam w nie szpilkę, ale przy okazji niestety je niszczę. Teraz już tak nie będzie, bo gumki powstrzymają wstążki przed rozwinięciem. Więcej trików dla rękodzielników znajdziecie w poście “22 pomysły na organizację materiałów kreatywnych”.

life hack

Źródło zdjęć: diply.com, instruktables.com

Taka mała gumka, a ile może. Ja sama na pewno skorzystam z łączenia pieczątek, bo nigdy mi nie wychodziło robienie ładnych napisów za ich pomocą. Teraz przyznać się, kto znał wszystkie 21 zastosowań małej gumki recepturki?

 

 

Zobacz także:

Metamorfoza łazienkiCukierkowe drzewkoMotyle na ścianieMorska ramka
Podziel się...
0
Kasia Ogórek
Mówią o mnie polska Martha Stewart. Cieszy mnie to co robię na co dzień i żyję ze swojej pasji. Jestem kobietą zaradną i żadnej pracy się nie boję. Na zakupy chodzę do marketu budowlanego, a największym szczęściem jest dostać nowe elektronarzędzie. Tutoriale tworzę z perfekcyjnym manicurem.
Simple Share Buttons